فرماندار بهاباد طی پیامی هفدهم مرداد، روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک گفت.

 

 

متن پیام "عباس اقبال" بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفدهم مرداد، سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی، روز خون نگاران شهیدی است که جان دادند تا حقیقتی گفته شود؛ قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی کشور و مقابله با قدرت های سلطه گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.

امروز در عصر قدرت ارتباطات، زندگی انسان بیش از هر زمان دیگر مرهون دریافت اطلاعات درست، واقعی و دور از حواشی است که در این رابطه طیف خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی مؤثر و حیاتی دارند.

رسالت مهم خبرنگاران، انعکاس اخبار و بیان مسائل و مشکلات مردم است که ایفای این رسالت خطیر با رعایت موازین اخلاقی، احترام به حقوق فردی، حفظ حریم و اسرار خصوصی مردم و مخاطبان میسر است.

امروز که جهانخواران بدست ایادی مزدورشان در گوشه و کنار کشورهای اسلامی جنگ نیابتی راه انداخته اند، در این درگیری حق و باطل و مظلوم و ظالم، این خبرنگاران پاکباخته هستند که باید فریاد مظلومیت مردم فلسطین، لبنان، بحرین، یمن، عراق، سوریه و شیعیان مظلوم عوامیه را برای وجدانهای پاک به تصویر بکشند و مستضعفین را علیه مستکبرین بیش از پیش بسیج کنند.

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه اطلاع رسانی بویژه شهید صارمی، تصویرگران دوران دفاع مقدس، شهدای حرم و عرض تبریک روز خبرنگار، از زحمات و تلاش خستگی ناپذیر خبرنگاران شهرستان و همه کسانی که با اطلاع رسانی صحیح در جهت آگاهی مردم عزیز تلاش می کنند تشکر و قدردانی می نمایم.