به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل امور مالیاتی استان صبح امروز به منظور بررسی مشکلات امور مالیاتی شهرستان با فرماندار بهاباد دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار به بیان جایگاه مالیات در عمران و آبادانی شهرستان پرداخت و گفت: وصول درآمدهای مالیاتی از جمله مالیات  بر ارزش افزوده در این شهرستان برای خدمت رسانی به مردم و پیشرفت امور عمرانی نقش بسزایی خواهد داشت.

عباس اقبال در ادامه به برخی شرکت های فعال در این شهرستان که مالیات خود در شهرستان بهاباد پرداخت نمی کنند اشاره نمود و خواستار تلاش بیشتر اداره کل امور مالیاتی در راستای وصول مالیات بر ارزش افزوده آنها در این شهرستان شد.

وی همچنین با ابراز رضایت از فعالیت های اخیر امور مالیاتی شهرستان خواستار حمایت بیشتر اداره کل مالیاتی استان از اداره امور مالیاتی شهرستان برای خدمات رسانی بیشتر و بهتر به مردم شد.

در ادامه جلسه مدیرکل  امور مالیاتی استان با اشاره به درآمدهای پایدار از محل مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری و دهیاری ها در جهت ارائه خدمت به مردم، خواستار مشارکت و همیاری آنها با اداره امور مالیاتی شهرستان شد.

منوچهر اسدی در بخش دیگر سخنان خود به پرداخت مالیات توسط مردم اشاره نمود گفت:  متأسفانه مردم نسبت به پرداخت مالیات ذهنیت مفنی دارند در حالی که عواید پرداخت آنها مستقیماً به مردم بر می گردد.

وی افزود: فراهم سازی امکانات خدماتی، رفاهی، اجتماعی و گسترش عمران و آبادانی شهرها و روستاها از مزایای پرداخت مالیات است و لذا باید با فرهنگ سازی ذهنیت منفی مردم در پرداخت مالیات را به ذهنیت مثبت تبدیل کرد.

اسدی به قطع وابستگی به درآمدهای نفتی با تحقق درآمدهای مالیاتی اشاره نمود و گفت: در چند سال اخیر وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کاهش یافته و مالیات جایگزین آن شده است به طوری که سهم زیادی از هزینه های جاری و عمرانی از طریق مالیات تأمین می شود.

در ادامه این دیدار در خصوص مشکلات امور مالیاتی شهرستان از جمله نیروی انسانی، تأمین خودرو و ساختمان این اداره و همچنین نامگذاری مکان های عمومی به نام مالیات بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید یک نفر نیرو و یک دستگاه خودرو از طرف اداره کل امور مالیاتی به اداره امور مالیاتی این شهرستان اختصاص یابد.

شایان ذکر است سال 95 برای اولین بار در تاریخ کشور درآمد مالیاتی از درآمد نفتی کشور افزایش یافت که از محل مالیات بر ارزش افزوده بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان به حساب شهرداری و دهیاری های شهرستان بهاباد واریز گردید.