به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان روز گذشته با حضور در فرمانداری بهاباد با فرماندار دیدار و پیرامون مشکلات منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

فرماندار بهاباد در این دیدار مردم را بهترین حافظان منابع طبیعی دانست و گفت: در پرتو همدلی و همکاری مسائل و مشکلات حل خواهند شد و اداره منابع طبیعی بهاباد با تعاملی که با مردم دارد کارهای بسیار خوبی در چندسال اخیر انجام داده و رضایت مردم را کسب کرده است.

«عباس اقبال» با بیان اینکه حفظ و احیای منابع طبیعی برای آیندگان نیز باید مورد توجه قرار گیرد به فعالیت های برخی معادن در شهرستان اشاره نمود و گفت: فعالیت های معدنی در شهرستان باید براساس قانون و با مد نظر قرار دادن حفظ منابع طبیعی و محیط زیست صورت گیرد که به نظر می رسد این هماهنگی بین دستگاه های ذیربط در سطح استان کمرنگ است و به همین خاطر بعلت برداشت بی رویه مواد معدنی شاهد از بین رفتن منابع طبیعی و محیط زیست می باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم با ابراز رضایت از عملکرد اداره منابع طبیعی بهاباد گفت: در ارزیابی انجام شده اداره منابع طبیعی بهاباد در بین شهرستان های استان رتبه سوم و در بحث مرتع رتبه اول را کسب نموده است.

«محمدرضا آخوندی» با بیان اینکه طرح های منابع طبیعی به دلیل فراگیری متعدد به تخصیص اعتبار متفاوت نسبت به دیگر دستگاه های استان نیاز دارد ضمن تشکر از همکاری خوب فرماندار بهاباد خواستار تخصیص منابع بیشتر برای اجرای پروژه های منابع طبیعی در این شهرستان شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد نیز در ابتدای جلسه گفت: باتوجه نیاز شهرستان به نهالستان، منابع طبیعی بهاباد نسبت به ایجاد نهالستان پنج هکتاری برای کاشت گیاهان مرتعی اقدام نموده که در تأمین آب مورد نیاز مشکلاتی را داشته ایم. 

«مهدی دهقان چناری» افزود: برای رفع این مشکل مکاتبات لازم توسط آب منطقه ای برای برداشت 25 متر مکعب در روز از چاه بنیاد مسکن صورت گرفته است که برای ذخیره سازی آب، نیاز به ساخت منبع بتنی 500 متر مکعبی می باشد.

وی همچنین باتوجه به بازدیدی که مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از طرح 53 هکتاری خیری گیاه تاغ که در محل اجرای احیاء پوشش گیاهی شرق بهاباد اجرا شده است اشاره نمود و گفت: برای آبیاری این پوشش گیاهی بامشکلات زیادی مواجه بودیم که در این بازدید با  در اختیار قرار دادن یک دستگاه کامیون تانکر آب به این شهرستان موافقت شد. 

در ادامه جلسه در خصوص کشت گیاهان دارویی و احداث نهالستان در این شهرستان بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

همچنین در این جلسه مقرر شد ساخت منبع بتنی جهت تأمین آب نهالستان منابع طبیعی بهاباد آغاز شود.