مراسم جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد

مراسم نمادین جشن نیکوکاری با حضور امام جمعه، نماینده مدیر کل کمیته امداد استان، سرپرست بخشدار مرکزی و نماینده فرماندار، جمعی از مسئولین در محل مجتمع آموزشی شهدای کریم آباد برگزار شد.

امام جمعه بهاباد در این مراسم با تبریک هفته احسان و نیکوکاری و گرامی داشت سال‌روز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به آیات و روایات قرآن در ارتباط با انفاق و نیکوکاری اظهار کرد: نیکی به دیگران اصل و محور همه خوبی‌ها و دژ استوار و زکات نعمت‌هاست.

حجت الاسلام سیف‌الله دهقانی گفت‌: نیکوکار در انجام دادن عمل خیر سستی به خود راه نمی‌دهد بلکه در انجام دادن آن مشتاق و حریص است و با ذوق و علاقه وافر و انگیزه قوی بر کارهای خیر و ثواب سبقت می‌گیرد و در راه آن ثابت قدم است.

وی تصریح کرد: انسان نیکوکار فروتن است و کارهای خیر او رنگ و عطر خدایی دارد و هرگز با ریا و تظاهر عمل نیک خود را باطل نمی‌کند و پیوسته در خفا احسان می‌کند تا نیازمند را شرمنده و حقیر نکند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد گفت: جشن نیکوکاری امسال در 50 مدرسه در سطح شهرستان و 10 پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار در بخش آسفیچ و دهستان جلگه برگزار می‌شود و این پایگاه‌ها، کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی در روز جشن نیکوکاری در بهاباد را به عهده دارند.

رمضان باقری افزود: مردم نوع‌دوست و خیر بهاباد سال گذشته مبلغ 320 میلیون ریال در جشن نیکوکاری به نیازمندان کمک کرده‌اند.

وی گفت: این نهاد مقدس با گذشت سی و سه سال از عمر پر خیر و برکتش توانسته در راستای حمایت از محرومان، خودکفایی افراد تحت پوشش و زدودن فقر و محرمیت از جامعه اسلامی گام‌های موثری بردارد.

دانش‌آموزان این مدرسه نمایشگاه از نقاشی و روزنامه‌دیواری با موضوع احسان و نیکوکاری برگزار کردند که مورد استقبال مسئولین قرار گرفت و از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) به 10 نفر از نقاشی‌های برتر جوایز‌ی اهدا شد.