به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مسعود شریعتی عضو هیأت بازرسی انتخابات استان در جلسه توجیهی آموزشی بازرسان هیأت بازرسی انتخابات شهرستان بهاباد  گفت: سالم ترین، آزادترین و پر مشارکت ترین انتخابات جهان در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود که حضور حداکثری مردم را بدنبال دارد.

وی افزود: پایه های انقلاب اسلامی ایران بر دوش مردم است که با حضور خود نقش آفرینی می کنند گفت: این نقش آفرینی در قالب انتخابات، که نشأت گرفته از استقلال رأی و آزادی که در نظام جمهوری اسلامی همراه است تحقق می یابد.  

شریعتی افزود: جایگاه آراء مردم آنقدر بالا است که امام راحل فرمودند میزان رأی ملت است و لذا ما زمانی می توانیم آن را جامعه عمل بپوشانیم که این انتخابات با قوانین رایج کشور و بدون اینکه خدشه ای به انتخابات وارد شود برگزار شود.

وی با بیان اینکه براساس قانون برگزاری انتخابات به عهده وزارت کشور قرار داده شده است گفت: وزارت کشور با تشکیل هیأت اجرایی که فرماندار و معتمدین محلی که از خود مردم هستند انتخابات را برگزار می کند و در حقیقت همه کارهای نظارتی به دست خود مردم است و دولت فقط پشتیبانی و تسهیل کننده است.

مسعود شریعتی برگزاری این رویداد بزرگ را نیازمند رعایت قانون دانست گفت: برای اینکه خدشه ای به انتخابات وارد نشود و طبق قانون فرآیند اجرای رأی گیری مورد بازرسی قرار گیرد و شما بازرسان در جای جای کشور به عنوان چشم و گوش وزارت کشور هستید.  

وی افزود: باید با تدبیر به موقع مسائل را به شکلی رصد کنید که امانت داری که حق الناس است را رعایت کرده تا اجرای انتخابات بدون هیچگونه اشکال و انتخاباتی سالم برگزار شود.