مراسم بازگشایی مدارس شهرستان بهاباد با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، مسئولین و رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان، شورای اسلامی شهر و جمعی از پیشکسوتان و فرهنگیان در دبیرستان آیت الله خامنه ای بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در سخنانی گفت: امروز شاهد پیشرفت های چشمگیر و سریع علم و دانش در جهان هستیم و ما نیز باید بکوشیم در کشور خود و با استفاده از ظرفیت های فراوان و سرشار از استعداد و توانائی جوانان و نوجوانان دانش آموز و دانشجوی خود در این پیشرفت ها سهم داشته باشیم و از این قافله عقب نمانیم.

"عباس اقبال" در ادامه به پیشرفت های خوب دانشمندان جوان ایرانی در زمینه های مختلف  هوافضا، پزشکی، صنعتی و کشاورزی اشاره نمود و بیان داشت همه این افتخارات و پیشرفت ها حاصل تلاش و کوشش دانش آموزانی است که از همین مدارس و کلاس ها و از پشت همین میز و نیمکت ها در شهرها و روستاهای مختلف کشور پا به عرصه علمی و فرهنگی کشور نهاده اند.

حسن عبداللهیان مدیرآموزش و پرورش بهاباد نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت  مناسبت های مختلف آغاز سال تحصیلی، هفته دفاع مقدس و ماه محرم به ارتباط این سه مناسبت پرداخت و ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه مهر به برخی برنامه های پیش رو در سال تحصیلی جدید اشاره نمود.

اجرای دکلمه، قرائت وصیت نامه یکی از شهدای دانش آموز و مدیحه ثرائی از دیگر برنامه های این مراسم بود.