به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه توجیهی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بهاباد با حضور فرماندار، اعضای کمیته امنیتی ستاد انتخابات، رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان و داوطلبان شورای اسلامی شهر بهاباد در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه حضور گسترده مردم در انتخابات را یک عامل مهم در مصونیت نظام جمهوی اسلامی دانست و گفت: حضور پرشور شما داوطلبان در عرصه انتخابات می‌تواند سهم بسزایی در حضور گسترده مردم داشته باشد.

عباس اقبال رعایت قانون را از مهمترین وظایف نامزدها است برشمرد و افزود: نامزدها باید قانون و اخلاق را نصب العین خود قرار داده تا انشاا... بتوانیم شاهد یک انتخابات سالم، پرشور و رقابتی در شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه امروز مهمترین اصل، حضور گسترده مردم در انتخابات سرنوشت ساز دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاها است گفت: این امر زمانی محقق خواهد شد که مردم نسبت به قانونمداری همه داوطلبان یقین حاصل کنند.

اقبال در ادامه به تشریح جرائم و تخلفات انتخاباتی پرداخت و با تأکید بر استفاده صحیح از فضای مجازی اظهار کرد: هیچ چیز از چشم قانون پوشیده نیست و هر گونه تخلف انتخاباتی در فضای مجازی جرمی برابر با فضای حقیقی دارد و با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس هیأت اجرایی ستاد انتخابات شهرستان به برنامه زمانبندی تبلیغات داوطلبان اشاره نمود و گفت: زمان تبلیغات داوطلبان شوراهای شهر و روستا طبق برنامه زمانبندی از 21 تا 27 اردیبهشت96 به مدت ۷ روز می باشد و یک روز قبل از روز رأی گیری تبلیغات ممنوع می باشد.

اقبال باتوجه به توزیع دستور العمل مصادیق مجاز و غیر مجاز تبلیغات بین کاندیداها اظهار داشت: استفاده از هرگونه پلاکارد با ابعاد بیش از ۷۰ ×۱۰۰ سانتی متر جز در محل ستاد تبلیغاتی ممنوع است.

وی با تأکید بر اینکه ستادهای تبلیغاتی داوطلبان انتخابات باید از قوانین مربوط به تبلیغات آگاهی داشته باشند گفت: در راستای تأمین امنیت و جلوگیری از هرگونه تنش، داوطلبان از راه اندازی هرگونه کارناوال قبل از انتخابات جلوگیری نمایند.

فرماندار بهاباد تأکید نمود: داوطلبان مکلفند زمان و مکان اجتماع هواداران و سخنرانی خود را به هیأت اجرایی انتخابات شهرستان اعلام نمایند.

اقبال افزود: داوطلبان در سخنرانی های خود قول هایی به مردم ندهند که از حوزه وظایف و اختیارات شوراها خارج است و  در سخنرانی های خود قانون را مد نظر قرار دهند و با وظایف شوراها آشنایی داشته باشند .

در ادامه جلسه ضمن ارائه مسائل مربوط به فعالیتهای تبلیغاتی شوراهای اسلامی و وظایف داوطلبان توسط مسئول کمیته امنیتی ستاد انتخابات و رئیس هیأت نظارت شهرستان برخی از نامزدهای انتخابات به بیان دیدگاه های خود در خصوص تبلیغات کاندیدا پرداختند.