به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل دامپزشکی استان یزد در سفر به شهرستان بهاباد به همراه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان با فرماندار دیدار نمود. در این دیدار کنترل بیماری تب کریمه کنگو و کشتارگاه بهاباد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیات لازم برای رفع موارد مطرح شده اتخاذ گردید.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو یکی از خطرناکترین بیماری های مشترک بین انسان و دام است، اظهار داشت: جلوگیری از تردد غیر مجاز دام در پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نقش تعیین کننده دارد.

علی اکبر حدادزاده ادامه داد: مؤثرترین راه پیشگیری از بیماری های مشترک، آموزش می باشد و لذا دامداران و مردم باید بیماری تب کریمه کنگو را از نظر بهداشتی جدی بگیرند به ویژه در استان یزد که به دلیل گرمی و خشکی هوا بهترین شرایط را برای رشد عامل انتقال این بیماری دارا می باشد.

وی در ادامه باتوجه به اهمیت بهداشت در کشتارگاهها گفت: کشتار بدون نظارت و غیر بهداشتی مخاطره آمیز است و می تواند منجر به بروز بیماری های مشترک و به خطر افتادن سلامت افراد شود.

حدادزاده همچنین به بررسی مشکلات کشتارگاه بهاباد و ارائه راهکارهای لازم جهت رفع آنها پرداخت و گفت: یکی از مهمترین نیازهای کشتارگاه راه اندازی سالن های پیش سردخانه گوشت است که متاسفانه در بهاباد این معضل حل نشده است.
وی ضمن دعوت از فرماندار بهاباد برای بازدید از کشتارگاه صنعتی مهریز گفت: این اداره کل آمادگی دارد همکاری لازم در خصوص تأمین گوشت تازه و بهداشتی مورد نیاز شهرستان بهاباد را از طریق کشتارگاه صنعتی در کمترین زمان بعمل آورد.
 فرماندار بهاباد هم ضمن اعلام آمادگی فرمانداری بر همکاری با دامپزشکی بر اهمیت بهداشت مواد غدایی مورد نیاز مردم تاکید کرد و از دامپزشکی خواست در جلوگیری از آلودگی گوشت مورد نیاز شهرستان درنگ نکند.