به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های هفته دفاع مقدس بهاباد با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان به منظور هرچه باشکوه تر برگزار نمودن برنامه های هفته دفاع مقدس در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندر بهاباد در این جلسه با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز اگر می بینیم این انقلاب به دنیا صادر شده به خاطر ایثار و فداکاری مردم در طول هشت سال جنگ تحمیلی و حضورشان در تمام صحنه های انقلاب است و به خاطر انگیزه مردم برای خدا، امروز با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب با توطئه ها و فتنه های دشمنان، این انقلاب با همان ارزشها پا برجاست.

"عباس اقبال" با تأکید بر انتقال فرهنگ و تفکر ایثار و شهادت به نسل جدید گفت: نسل جدید این آینده سازان کشور باید بدانند که این موفقیت ها و پیشرفت هایی  که در زمینه های هسته ای، علمی، اقتصادی و نظامی بوجود آمده است مرهون ایثارگری های چه کسانی بوده است.

وی در ادامه خواستار جهت گیری برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان شد و با تأکید بر اجرای برنامه ها توسط مردم، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید، تجلیل از ایثارگران و تبیین نقش بانوان در دوران جنگ تحمیلی افزود: این برنامه باید به صورت پراکنده و در روستاها نیز اجرا شود و فقط نباید مخصوص هفته دفاع مقدس باشد و لازم است در طول سال نیز اجرا شود.

امام جمعه بهاباد هم در این نشست با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت و بر ادامه راه این شهدا تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیف الله دهقانی افزود: پاسداشت خون شهدا و زنده نگاه  داشتن یاد و خاطره این عزیزان و همچنین ارج نهادن به جان فشانی های جانبازان، ایثارگران و رزمندگان با حفظ کرامت و منزلت والای آنان کمترین کاری است که بر عهده ما قرار دارد که باید به نحو شایسته انجام شود.

سرگرد احمد حاجی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد هم در این مراسم در سخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس برگزاری رژه موتوری، رژه حماسی، عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا، برپایی نمایشگاه های نقاشی و مقاله نویسی با موضوع دفاع مقدس و به صدا در آمدن زنگ مقاومت را از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در بهاباد دانست.

در ادامه این جلسه مسئولین ادارات برنامه های پیشنهادی خود در هفته دفاع مقدس را مطرح و راهکارهای لازم را درخصوص اجرای هر چه بهتر این برنامه ها بیان نمودند.

برگزاری یادواره شهدا در روستای علی آباد، تجلیل از سربازان نمونه شهرستان، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری نشست روشنگری، صبحگاه مشترک دانش آموزی، شب خاطره هرشب در مساجد، شب شعر با موضوع دفاع مقدس، غبارروبی قبور مطهر شهدا، مسابقه کوهنوردی، همایش پیاده روی خانوادگی، همایش عاشقان امام خمینی(ره)، گردهمائی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و دیدار با خانواده های جانبازان را از جمله برنامه های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بهاباد می باشد.