به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی شهرستان بهاباد روز گذشته با حضور فرماندار و مسئولین ادارات فرهنگی در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با آروزی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی در شهرستان باید رصد شود تا سالم برگزار شود گفت: در شهرستان کارهای فرهنگی و مذهبی به صورت خودجوش توسط مردم انجام می شود که ضرورت دارد با ساماندهی و نظارت مسئولان فرهنگی و مذهبی نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف ازبین برود.

عباس اقبال با بیان اینکه برنامه دشمن ایجاد اختلاف، انحراف و بدعت در اعتقادات دینی می باشد گفت:  کارهای فرهنگی باید منجر به تثبیت و تعمیق اعتقادات صحیح الهی گردد.

وی اظهار داشت: بحمدالله در تمام روستاهای شهرستان برنامه های فرهنگی اجرا می شود و مردم به ویژه جوانان در اینگونه مراسم ها پیش قدم هستند که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی به فعالیت روحانیون در روستاهای شهرستان اشاره نمود و گفت: بیشتر روستاهای ما دارای روحانی هستند و عکس العمل مردم مشخص نموده که فعالیت تبلیغی آنها با استقبال خوب مردم روبرو شده است.

اقبال با بیان اینکه روحانیون و مداحان باید بیشتر زیر چتر حمایت و مورد تجلیل قرار گیرند خواستار کمال استفاده از ظرفیت هیأت های  مذهبی شهرستان شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هم در این جلسه حراست و حفاظت از مراسم های مذهبی را مهمترین برنامه این ستاد دانست گفت: رعایت شئونات اسلامی در مراسم های مذهبی باعث می شود آسیبی به برنامه ها وارد نشود.

حجت الاسلام مجید نیکخو وجود روحانیون در روستاها را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: فعالیت های روحانیون در مسیر فرهنگ دینی و آگاهی مردم بسیار اثربخش می باشد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان 44 نفر مبلغ در مساجد شهر و روستاها در زمینه های فرهنگی و قرآنی، بیان احکام و رفع شبهات مشغول فعالیت می باشند.