به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز در مراسمی که با حضور معاون امور بیمه‌ای مدیرکل تأمین اجتماعی استان و فرماندار بهاباد در محل دفتر فرماندار برگزار شد؛ از زحمات آقای "عباس حاجی حسنی" تقدیر و  آقای "محمود ناظم" به سمت سرپرست شعبه تأمین اجتماعی شهرستان بهاباد منصوب شد.

گفتنی است محمود ناظم پیش از این نیز سرپرست شعبه اقماری بهاباد بوده است.همچنین "عباس حاجی حسنی" به سمت رئیس شعبه تأمین اجتماعی شهرستان بافق منصوب خواهد شد.

 

فرماندار بهاباد در این مراسم بیمه تأمین اجتماعی را از مهمترین نهادهای حمایتی کشور دانست و گفت: هرچه برنامه های سازمان تأمین اجتماعی گسترده تر و منسجم تر باشد باعث می‌شود آرامش روحی و رفاه مادی مردم بیشتر شود.

عباس اقبال گفت: در سال 85 فعالیت بیمه تأمین اجتماعی در شهرستان با شعبه اقماری شروع شد و در حال حاضر به صورت مستقل به مردم خدمت رسانی می کند.

وی افزود: ارائه خدمات این نهاد در چند سال اخیر دولت تدبیر و امید ارتقاء یافته است و انشاا...گسترده تر خواهد شد و خدمات بیشتری برای رفاه مردم ارائه خواهد داد.

اقبال با تقدیر و تشکر از زحمات آقای حاجی حسنی در ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم گفت: حفظ کرامت ارباب رجوع یک اصل است و آنچه می ماند عملکرد و برخورد مناسب مسئولین با مردم است.

وی در پایان خواستار تشکیل شورای پزشکی جهت بررسی درخواست‌های مراجعه کنندگان به تأمین اجتماعی در خود شهرستان بهاباد شد.

 

معاون امور بیمه ای مدیرکل تأمین اجتماعی استان یزد:

78 درصد جمعیت استان یزد تحت پوشش خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی هستند

معاون امور بیمه ای مدیرکل تأمین اجتماعی استان یزد به بیان وضعیت آماری بیمه تأمین اجتماعی در شهرستان بهاباد پرداخت و بر ترویج فرهنگ بیمه ای و آگاه سازی مردم تاکید نمود و ضمن تشکر از توجه فرماندار بهاباد به بحث تأمین اجتماعی نقش فرمانداران را در رسیدن به اهداف سازمان و ترویج فرهنگ بیمه ای مؤثر دانست.

محمد تشکری به پرداخت نکردن حق بیمه کارگران توسط برخی کارفرمایان اشاره نمود و گفت: این کار مشکلات زیادی برای ما ایجاد خواهد کرد و به طور مستقیم در شرایط زندگی کارگران تاٌثیر خواهد گذاشت.

وی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت افراد بیمه شده در استان اشاره نمود و گفت: در سطح استان 78 درصد جمعیت استان تحت پوشش خدمات بیمه ای این سازمان قرار دارند که در این زمینه یکی از استان های پیشرو و رکورد دار در سطح کشور محسوب می شود.

تشکری افزود: روزانه بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه تعهدات سازمان تأمین اجتماعی استان که به مجموعه افراد تحت پوشش بیمه ای خود خدمت ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه در سال 96 در نظر داریم پایین ترین سطح رفت و آمد را برای ارباب رجوع فراهم کنیم و کار به سمتی برود که ارائه خدمات به صورت اینترنتی انجام شود گفت: با این کار دیگر نیازی نیست ارباب رجوع مراجعه حضوری داشته باشد به طوریکه هر شخص در خانه هم می تواند خدمتی که می خواهد بگیرد و به راحتی و در حداقل زمان دسترسی داشته باشد.