به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده از خواست و رأی مردم است گفت: حضور مردم در پای صندوق های رأی بارزترین مظهر مشارکت در تعیین سرنوشت کشور است.

عباس اقبال در ادامه به بیان برخی از وظایف نمایندگان فرماندار پرداخت و با تأکید بر لزوم قانونمندی در برگزاری انتخابات گفت: نماینده فرماندار و سایر اعضای شعبه باید به قوانین انتخابات مسلط باشند چرا که این امر به برگزاری انتخاباتی بهتر و سالم کمک خواهد کرد .

وی با بیان اینکه مردم برای استفاده از حق خود در انتخابات شرکت می کنند به حساسيت بالای انتخابات شوراهای اسلامی اشاره نمود و گفت: در انتخابات اگر کاندیدا فقط یک رأی بیشتر بیاورد آن فرد برنده است و لذا باید با مد نظر قرار دادن رأی مردم به عنوان حق الناس، به خوبی از حقوق مردم حراست شود.

اقبال با توجه به اینکه هماهنگی در شعب اخذ رأی بر عهده نماینده فرماندار است گفت: تمام تصمیم گیری نمایندگان فرماندار باید با حکمت و تدبیر باشد و تعامل سازنده بین اعضای شعب باعث اجرای بهتر روند برگزاری انتخابات می شود و انشاا... مردم با حضور خود برگ زرین دیگری را به افتخارات این نظام خواهند افزود.  

در ادامه مسئول ستاد انتخابات شهرستان و دبیر ستاد انتخابات به ارائه آموزش های لازم از روند برگزاری انتخابات و شرح وظایف مربوط به نمایندگان فرماندار پرداختند.