به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) رئیس و کارمندان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهاباد، مسئولین کانون مداحان و هیأت های مذهبی شهرستان با فرماندار بهاباد دیدار نمودند.

فرماندار بهاباد در دیدار با بیان اینکه کارهای فرهنگی ارزشمندی در شهرستان انجام شده است امّا کارهای زیادتری باقی مانده که باید انجام شود گفت: امروز گرفتار شبیخون فرهنگی دشمن هستیم و با وضعیتی که ارتباطات سریعتر و نزدیکتر شده است دشمن از پیشرفته ترین وسایل و بهترین کارشناسان برای برنامه ریزی دقیق استفاده می کند.

عباس اقبال خطرات شبیخون فرهنگی را خطرناک تر از جنگ نظامی دانست و افزود: در جنگ نظامی تلفات طرفین و موقعیت دشمن را می توان تشخیص داد اما جنگ فرهنگی نرم است و تلفات آن نامعلوم و مشخص نیست که کجا با دشمن درگیر هستیم.

وی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را تمسک به فرهنگ غنی اسلامی ایرانی در پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه روشن فراروی همه مسائل کشور مخصوصاً مسائل فرهنگی قرار دارد.

اقبال تأکید کرد: باید از بیانات ارزشمند ایشان مثل فرمانده ای که از وضعیت دشمن اطلاع دارد و به سربازان خود راه تک و پاتک در مقابل دشمن را نشان می دهد استفاده کنیم.

فرماندار بهاباد همچنین با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به ارزش های دینی و اسلامی از طریق منحرف کردند جوانان خواستار اجرای برنامه های فرهنگی دقیق، کارشناسی و هماهنگی بیشتر نهادهای ذیربط شد و گفت: توجه به نو نهالان پیش دبستانی تا مقاطع بالاتر بسیار ضروری است و هماهنگی بیشتر دست اندرکاران فرهنگی را می طلبد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هم در ابتدای دیدار گزارشی از عملکرد و اقدامات این سازمان در شهرستان ارائه نمود و گفت: در شهرستان بهاباد 76 هیأت مذهبی فعالیت دارند که 16 هیأت خواهران هستند.

حجت الاسلام مجید نیکخو افزود: در سطح شهرستان 60 مداح و ذاکر اهل بیت(ع)، 53 مبلغ خواهر برای پاسخ به مسائل شرعی و 55 جلسه قرآن خانگی فعالیت دارند.

وی با اشاره به فعالیت 45 مبلغ در شهرستان بهاباد گفت: اسامی روحانیون در قالب سامانه سجام ثبت شده است و در مناسبت های مختلف اعزام مبلغ به صورت ساماندهی شده انجام شده است.

نیکخو تصریح کرد: در ایام مناسبت های مذهبی هیچ روستایی نیست که مبلغ نداشته باشد حتی در کوچکترین روستاها این کار انجام می شود.

وی به احداث خانه عالم در شهرستان اشاره نمود و گفت: برای مبلغان که در مناطق روستایی فعالیت دارند، خانه عالم نیز ساخته شده است که هم اکنون 24 خانه عالم در شهرستان وجود دارد که از این تعداد 10 خانه فعال می باشد.

در این دیدار که به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) انجام شد رئیس و کارمندان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهاباد، مسئولین کانون مداحان و هیأت های مذهبی شهرستان حضور داشتند.