به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد؛ در جلسه ای که به منظور برنامه ریزی و هماهنگی طرح اجرای چرخه کامل تولید گیاهان دارویی با حضور دکتر مفتاحی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد برگزار شد مقرر گردید کاشت انواع گیاهان دارویی از قبیل بادرنجبویه، گل زوفا، مریم گلی و اسطوخودوس در چند نقطه از سطح شهرستان از جمله مزارع کشاورزی هنرستان و سایر مناطق مستعد به عنوان پایلوت و به منظور معرفی و شناساندن این نوع از گیاهان انجام گیرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد در عرصه فروش محصولات، تعدادی از کارشناسان علاقمند دوره های آموزش بازاریابی گیاهان دارویی را زیر نظر دکترمفتاحی زاده بگذارند و پس از طی دوره به فعالیت بپردازند.

دکتر مفتاحی زاده در ادامه با حضور در مزارع کشاورزان پیشرو و مزارع زیرکشت گیاهان دارویی هنرستان وضعیت منطقه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

پس از انجام بازدید میدانی، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح با حضور مدیر و کارشناس گیاهان دارویی هنرستان در جهاد کشاورزی ادامه یافت و مقرر شد این طرح با کاشت ارقام متنوع گیاهان دارویی در سطح دوهکتار از اراضی کشاورزی هنرستان آغاز شود و به زودی اقدامات لازم جهت کاشت بذر و تهیه نشاء مورد نیاز این سطح از اراضی هنرستان، توسط مدیریت جهاد کشاورزی صورت خواهد شد.

گفتنی است یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح، برگزاری دوره های آموزشی جامع تئوری و عملی نحوه کاشت، داشت، برداشت و فرآوری این محصولات می باشد.