به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله 15 خرداد با بیان اینکه مبارزه با ظلم و استکبار یکی از بزرگترین آرمان های حضرت امام راحل بوده و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد به وضعیت کنونی جهان اشاره نمود و گفت: انقلاب اسلامی ایران در اینطور دوران ظلم و ستیزی که اکنون نمونه آن در کشور عربستان و بحرین جریان دارد ظهور کرد و به پیروزی رسید.

عباس اقبال عظمت انقلاب را مرهون افکار و اندیشه های امام راحل دانست و افزود:  این مرد بزرگ الهی، انقلاب اسلامی به این عظمت را به وجود آورد.  

وی باتوجه به برنامه های دشمن برای از بین بردن انقلاب اسلامی گفت: به برکت خون شهدا این انقلاب اسلامی به جهان صادر شد  و هرچه دشمن تلاش می کند تا شراره های ظلم ستیزی را خاموش کند این انقلاب فروزان تر و خروشان تر از قبل به راه خود ادامه می دهد و دشمنان را مأیوس می کند.

اقبال گرامیداست سالگرد ارتحال امام را بهانه ای دانست تا مجدداً آرمان ها و تفکر این شخصیت عظیم را مرور کنیم گفت: امام آرزویشان حکومت پابرهنگان بود و لذا امام راحل دفاع از حقوق مستضعفان را زنده نمودند.

فرماندار بهاباد با تأکید بر تبیین اندیشه ها و آرمان های امام راحل اظهار نمود: سالگرد ارتحال امام، فرصت مناسبی است تا اندیشه های امام را برای جوانانی که در زمان ایشان نبودند معرفی کنیم.

عباس اقبال با اشاره به مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد می کنند، حضور مردم را  پشتوانه اصلی نظام دانست و گفت: امنیت و آرامش ستودنی که امروز در ایران وجود دارد به خاطر حضور مردم است؛ مردم در امتحان اخیر که انتخابات بود و به خوبی برگزار شد این حضور خود را نشان دادند.

وی در ادامه  در رابطه با برنامه های گرامیداشت ارتحال امام در سخنانی با بیان اینکه سالهاست کاروان هایی از این شهرستان به مرقد امام(ره) برای حضور در مراسم بزرگداشت اعزام می شوند گفت: امسال به خاطر تقارن با ماه مبارک رمضان کاروانی از این شهرستان به مرقد امام راحل اعزام نخواهد شد و لذا امسال باید برنامه های متفاوتی در شهرستان اجرا شود.

اقبال همچنین باتوجه به برنامه های اجرا شده در سال های گذشت بر اجرای برنامه ها به شکل مردمی تأکید نمود و گفت:همه مساجد، روحانیون و مؤسسات باید همانند دهه فجر خود را در مقابل گرامیداشت یاد امام راحل مسئول بدانند.

 

امام جمعه موقت بهاباد:

فكر و اندیشه امام راحل چراغ راه برای همه مردم است

امام جمعه موقت بهاباد در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) با بیان اینکه یاری و نصرت خداوند باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد گفت: مواضع و اندیشه امام راحل استکبار ستیزی بود و در مقابل مستکبرین و افرادی که می خواستند این انقلاب را منحرف کنند مواضع خود را صریح و قاطع بیان می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی اخوان فكر و اندیشه امام راحل را چراغ راه برای همه مردم جهان دانست و افزود: افکار و اندیشه های امام راحل باید برای اقشار مختلف مردم به خصوص برای جوانان که با سیره و سبک زندگی امام راحل آشنا نیستند تبیین شود.

وی تصریح کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران پویاتر و مقتدرتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد و تنها راه پیروزی ملت ایران در مقابل دشمن، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن است که تاکنون مردم اینگونه عمل نموده اند.

 

مطالب مرتبط:

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل در بهاباد برگزار شد