به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با بیان اینکه ساعت 24 امشب مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی به پایان می رسد گفت: باستناد ماده 61 آیین نامه اجرایی انتخابات شورای اسلامی حداکثر زمان تبلیغات تا ساعت 24 امروز27 اردیبهشت(24 ساعت قبل از روز اخذ رأی) می باشد.

عباس اقبال افزود: به استناد ماده 66 قانون انتخابات ریاست جمهوری، زمان پایان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 24 ساعت قبل از زمان آغاز فرآیند رأی گیری، یعنی ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 اردیبهشت می باشد.

وی تأکید کرد: پس از این ساعت هرگونه فعالیت تبلیغاتی از سوی نامزدها و طرفداران آن ها در فضای حقیقی و مجازی ممنوع است و درب ستادهای تبلیغاتی هم باید بسته باشد.

اقبال همچنین از نامزدها، مسئولان ستادهای و حامیان آنها خواست تا ساعت 22 پنجشنبه 28 اردیبهشت نسبت به جمع آوری بنرها و پوسترهایی که اطراف شعب اخذ رأی نصب نموده اند اقدام نموده در غیر این صورت عوامل مربوطه رأسا نسبت به جمع آوری و امحاء آن اقدام خواهند نمود. 

اقبال با اشاره به شور و نشاط سیاسی ایجاد شده در پی تبلیغات ستاد نامزدهای انتخابات گفت: طبق قانون انتخابات در صورت عدم توجه نامزدها به رعایت قانون، تخلفات آنها از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این ممنوعیت تبلیغات، روز اخذ رأی (جمعه 29 اردیبهشت) را نیز شامل می شود و در آن روز نیز هرگونه تبلیغات چه در سطح شهر و چه در شعب اخذ رأی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می شود.