در مراسمی که با حضور امام جمعه، سرپرست بخشداری مرکزی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان شهرستان در محل دبستان دخترانه سمیه بهاباد برگزار شد کلاس اولی ها سال تحصیلی خود را جشن گرفتند.

در مراسم شروع سال تحصیلی کلاس اولی های بهاباد حسن عبدالله ئیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در سخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس که با سال تحصیلی عجین شده است به بیان تحصیل علم و فراگیری دانش بر  اساس آیات و روایات پرداخت .

و ی افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از 250  دانش آموز اول ابتدایی پسر و دختر و 270 نفر پیش دبستانی سال تحصیلی خود را با یاد و خاطره رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس آغاز می کنند تا بتوانند ادامه دهند راه شهیدان در ارتقاء نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

 در ادامه حجت الاسلام دهقانی امام جمعه بهاباد در سخنانی هفته دفاع مقدس و آغازسال تحصیلی جدید را به دانش آموزان و فرهنگیان تبریک گفت.

 وی با اشاره به بازگشایی مدرارس، ابراز کرد: تعلیم و تربیت از مسائلی است که مکاتب مختلف به آن پرداخته‌اند اما هیچ مکتبی به اندازه اسلام برای آن ارزش قائل نشده است.

وی با اشاره به جایگاه علم در اسلام، عنوان کرد: اهمیت علم و دانش در اسلام به حدی است که در لحظات اولیه بعثت پیامبر اکرم(ص) صحبت از «قلم» شده است و همچنین آموزه‌های اهل بیت(ع) نیز انسان را از گهواره تا گور دعوت به فراگیری دانش نموده است.

امام جمعه بهاباد با اشاره به تنوع علوم، فراگیری هر علمی که مورد نیاز جوامع اسلامی باشد را لازم و ضروری دانست

ایشان تأکید کردند: فراگیری علوم مختلف موجب حفظ عزت و قدرت مسلمانان است؛ لذا ضروری است  که مسلمانان در فراگیری علوم اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی مقتدرانه حاضر شوند.