به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز جلسه توجیهی پرورش بوقلمون برنزی در بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور مدیرعامل شرکت ماکیان کویر یزد، مدیر استانی پروژه منارید، رؤسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن حمایت از پرورش بوقلمون در شهرستان گفت: اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال در شهرستان بهاباد باعث توسعه ی اقتصادی متقاضیان می شود.

«عباس اقبال» پرورش بوقلمون را در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی مؤثر دانست و گفت: بخش اصلی اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولیدات داخلی میسر است که با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان و نیاز به سرمایه گذاری کم و صرفه اقتصادی پرورش بوقلمون می تواند درآمد خوبی عاید متقاضیان نماید.

ایشان با توجه به برنامه ریزی بعمل آمده در سازمان برنامه و بودجه و جهاد استان  گفت: مقرر شد بهاباد بعنوان شهرستان پایلوت استان یزد برای پرورش بوقلمون برنزی انتخاب شود که جا دارد از دکتر نصیری زاده ریاست محترم سازمان و مهندس سجادی پور ریاست سازمان جهاد کشاورزی تشکر نمایم.

مهندس اعیان مدیرعامل شرکت ماکیان کویر یزد به ارائه مطالبی در خصوص ویژگی ها و شرایط پرورش بوقلمون برنزی پرداخت و گفت: بوقلمون برنزی ضمن اینکه رشد خوبی برای تولید گوشت دارد از طعم مناسبی برخودار است و بیشترین تقاضا را در صنعت پرورش بوقلمون خواهد داشت.

«مصطفی اعیان» با اظهار اینکه کلیه اقدامات لازم جهت نظارت بر پرورش و تولید بهداشتی گوشت بوقلمون صورت می گیرد به تضمن سلامت جوجه ها اشاره نمود و بیان داشت: باتوجه به شرایط خاصی که پرورش بوقلمون دارد، جوجه های 25 روزه را تحویل متقاضی می دهد تا هیچگونه مشکلی در سلامت آنها وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه برای متقاضیان کلاس های آموزشی برگزار خواهد شد، داشتن بیمه و تضمین فروش را از جمله مواردی عنوان نمود که این شرکت متعهد خواهد شد.

اعیان اظهار داشت: اجرای این طرح از بهاباد شروع می شود و به دیگر شهرستان ها و استان های کشور تعمیم داده خواهد شد.

در ادامه در خصوص پرورش بوقلمون برنزی در بهاباد بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

معرفی افراد متقاضی و دارای شرایط توسط جهادکشاورزی و انجام اقدامات لازم جهت تهیه و تحویل جوجه 25 روزه از 200 تا 1000 قطعه به متقاضیان توسط شرکت ماکیان کویر و خرید تضمینی بوقلمون از برخی مصوبات جلسه بود.