به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه و برخی مدیران شرکت های تولیدی و خدماتی شهرستان به منظور تبیین و تشریح طرح کارورزی در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به ویژه در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی جزء اهداف اصلی دولت می باشد گفت: تصویب طرح کارورزی در دولت یازدهم را در همین راستا می باشد.

عباس اقبال افزود: در این شهرستان نیز باید تلاش شود بخش قابل توجهی از این قشر مشمول طرح کارورزی دولت شوند تا ضمن کسب مهارت، زمینه اشتغال آنها فراهم شود.

وی تصرح کرد: این طرح باعث ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی می شود.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد در تشریح طرح کارورزی گفت: از مهمترین اهداف طرح، افزایش اشتغال پذیری و توسعه اشتغال توأم با کسب مهارت، کمک به کاهش هزینه های نیروهای کار در بنگاههای اقتصادی و هدایت صحیح منابع هدفمندی یارانه در جهت توسعه اشتغال می باشد.

علی اصغر نوری در رابطه با اقدامات انجام شده برای اجرای این طرح گفت: در شهرستان بهاباد تاکنون تعداد 30 نفر کارورز و در سامانه ملی کارورزی ثبت نام داشته اند که باتوجه به شرایط کارورزی از این تعداد چهار نفر شرایط شرکت در طرح را داشتند.

در ادامه اعضای کارگروه و همچنین مدیران شرکت های خصوصی و تعاونی ها نظرات خود در رابطه با طرح کارورزی بیان نمود.

 گفتنی است طرح کارورزی در راستای برنامه پنج ساله ششم توسعه و مصوب شورای عالی اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت کارورزی به آدرس https://karvarzi.mcls.gov.ir در این طرح ثبت نام نمایند.

داشتن حداکثر ۲۷ سال سن برای مقطع تحصیلی کاردانی، ۳۰ سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی، ۳۳ سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و ۳۷ سال برای مقطع تحصیلی دکتری، دانش آموخته دانشگاهی نباید بیشتر از سه ماه سوابق بیمه ای داشته باشد، ثبت نام در سامانه کارورزی، کمتر از سه سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی سپری شده باشد، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت برای متقاضیان مذکور، عدم سابقه شرکت در دوره کارورزی و سپری شدن حداقل دو ماه از ثبت نام در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی از برخی شرایط پذیریش کارورز می باشد.