به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه بررسی و رفع مشكلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان بهاباد روز گذشته در محل روستای حسین آباد باقری که فاقد پوشش شبکه تلفن همراه است با حضور فرماندار بهاباد، خانم مهندس فداکار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مهندس مقوم مدیر عامل مخابرات استان یزد، قاسمی مدیر شعب پست بانک استان، ذوالفقاری مدیرکل ارتباطات و زیرساخت استان، جلالی نماینده مدیرکل تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی(اصفهان)، پاکدل معاون مدیرکل شرکت پست استان، زارع بیدکی رئیس پست و نماینده اداره کل در شهرستانهای بافق و بهاباد، خوش خوش آبادی و تیموری بخشداران مرکزی و آسفیچ، قاسم زاده مسئول مخابرات بهاباد و خانم کلماتیان مسئول دفتر خدماتی ارتباطی بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با اشاره به خدمات صورت گرفته در شهرستان به ارائه مطالبی در خصوص موقعیت و وضعیت شهرستان پرداخت و گفت: باتوجه به پراکندگی شهرستان و عدم آنتن دهی تلفن های همراه در بعضی از روستاها بعضا موجب بروز مشکلات برای افراد می شود که باتوجه به نیازمردم باید تلاش کنیم مشکلات بر طرف شود.

عباس اقبال ارتقای سرعت دیتای اینترنت تلفن همراه در بخش های شهرستان را نیازمند توجه جدی دانست و گفت: با برقرار شدن پوشش تلفن همراه، در واقع زمینه ارتقای امنیت و خدمت رسانی بیشتر و مناسب تر به مردم فراهم خواهد شد.

وی در ادامه به بیان مشکلات تلفن ثابت و همراه در شهرستان از جمله مشکل تلفن ثابت در شهر بهاباد در محدوده خیابان چمران، محله مسجد ابوالفضل محمدآباد، پشت بیمارستان، محله مسکن مهر و بهزیستی و روستاها از جمله احمدآباد، شهرک امام علی(ع)، کریم آباد، گرگین آباد، دهنودشت، درب هنز و دهنوملااسماعیل، پوشش تلفن همراه در روستاهای فضل آباد، زارکوئیه، کویجان، تنگل درند و حسین آباد باقری، همیجان و تنگل حاجی آباد کمکوییه و همچنین ضعیف بودن پوشش اینترنت در محله امام حسن عسکری(ع) و محمدآباد و روستاهای بخش مرکزی و آسفیچ، نیروی انسانی اداره پست بهاباد، پست دهستان جلگه اشاره نموده و خواستار رفع آنها شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هدف از تشکیل جلسه را بررسی وضعیت پوشش تلفن همراه و ثابت در شهرستان در خصوص رفع مشکلات و نیازهای ارتباطی، پستی شهر و روستاهای شهرستان بهاباد اعم از تلفن ثابت،GSM  روستایی، تلفن همراه، اینترنت، پست، دفتر پیشخوان دولت و ICT روستایی و رفع مشکلات در این زمینه ها عنوان نمود.

اکرم فداکار در ادامه جهت رفع مشکلات شهرستان، خواستار رسیدگی در جهت امور زیرساختی و فناوری اطلاعات در تمامی روستاهای این شهرستان شد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات مطرح شده طی زمان بندی مشخص، بررسی و نسبت به رفع هرچه سریعتر آنها اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد هم در این جلسه گفت: ظرف یکسال گذشته بیش از دو میلیارد تومان در بحث سرمایه گذاری در مخابرات شهرستان بهاباد در بحث تلفن ثابت، تلفن همراه و فیبیر نوری انجام شده است.

مقوم افزود: امسال برنامه های خوبی برای توسعه تلفن همراه و ثابت در شهرستان بهاباد اجرا می شود و مشکلات و نیازهای مردم را رفع خواهیم کرد.

در ادامه مشکلات پوشش تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه، اینترنت پرسرعت، خدمات پست و پست بانک، دفاتر خدماتی پیشخوان دولت و ICT روستایی که از طرف فرماندار مطرح شده بود توسط مسئولین مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای رفع مشکلات موجود تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

مطالب مرتبط:

در 29 روستای شهرستان بهاباد اینترنت وای فای همراه راه اندازی می شود