برگزاری جلسه قرارگاه جمعیت بهاباد باحضور عضو شورای راهبردی جمعیت کشور

جلسه قرارگاه جمعیت شهرستان بهاباد باحضور نایب دبیر شورای راهبردی جمعیت و خانواده در حوزه‌های علمیه کشور و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه قرارگاه جمعیت شهرستان بهاباد باحضور نایب دبیر شورای راهبردی جمعیت و خانواده در حوزه‌های علمیه کشور و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در محل فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین وافی یزدی در این جلسه به بررسی و تبیین ابعاد مختلف موضوع جمعیت پرداخت و به سوالات مسئولین پاسخ داد.

نایب دبیر شورای راهبردی جمعیت و خانواده در حوزه‌های علمیه کشور طی سخنانی با اظهار اینکه کشور ما رتبه اول دنیا را در کاهش جمعیت دارد گفت: ️در حال حاضر نرخ رشد جمعیت کشور به ازای هر مادر ۱/۶ درصد و همین نرخ نیز در حال کاهش است و این زنگ خطر است.

وی افزود: اگر تا سال ۱۴۰۵ خانواده ها هرکدام فقط یک فرزند به خانواده خود اضافه کنند، خطر پیری جمعیت از کشور دفع می شود.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه انتظار داریم جلسات به صورت مستمر برگزار شود گفت: در بحث فرزندآوری باید دو سطح مسئولین برای پیگیری اجرای قانون جوانی جمعیت انجام شود و بخش دوم هم مطالبه‌هایی هست که از سمت خود مردم باید در این خصوص اتفاق بیفتد.

مهدیه سادات حسینی در ادامه خواستار فعال‌سازی سمن‌های حوزه جمعیت شد تا این مطالبه و مسئله جمعیت جوان شهرستان بهاباد پیگیری و حل شود.

 تیموری فرماندار بهاباد طی سخنانی بر ارائه طرح‌ها و اجرای مصوبات قرارگاه جمعیت شهرستان تأکید نمود و گفت: ایجاد انگیزه فرزندآوری مستلزم فرهنگ سازی، اجرای قوانین و اعطای مشوق‌ها است.