به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ روز سه شنبه 23/8/96 جلسه ای به ریاست فرماندار بهاباد و با حضور مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد و هیئت همراه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و بخشدار آسفیچ به منظور هماهنگی و شروع فعالیت این قرارگاه در روستاهای دهستان آسفیچ در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با تأکید بر اینکه محوری که باید روی آن کار شود اشتغال است گفت: تفکر بسیج در هر عرصه ای ورود پیدا کرد موجب آبادنی و ایجاد امید در مردم شده است.

 

"عباس اقبال" با بیان اینکه در روستاها باید اشتغال ایجاد شود تا مهاجرتی که باعث خالی شدن روستاها شده معکوس شود تصریح کرد: یکی ازمشکلات امروز ما  فرهنگ کار است؛ فرهنگ کار در روستاها باید متناسب با ظرفیت های هر روستاها تقویت شود.

 

وی به اهمیت وجود زیرساخت های مناسب برای زندگی در روستاها که مهمترین آن آب است اشاره نمود و گفت: وقتی روستایی مشکل قنات و آب داشته باشد خالی از سکنه خواهد شد.

 

اقبال خاطرنشان کرد: انشاا... با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سایر دستگاه ها، شاهد شتاب در توسعه مناطق روستایی باشیم و مردم از فعالیت شایسته آن بهره ببرند. 

 

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد با بیان اینکه این قرارگاه برای خدمت به مردم روستاها تشکیل شده است که هزار روستا مورد هدف هستند گفت: در استان یزد روستاهای محروم در شهرستان های ابرکوه و خاتم رتبه بندی شده اند که در شهرستان بهاباد این طرح در روستاهای تابع دهستان آسفیچ هدف می باشد.

 

محمدحسین حکیم آبادی افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی شامل پنج کارگروه سلامت، اشتغال، زیرساخت ها، عمرانی و فرهنگی تبلیغی می باشد و هدف توقف مهاجرت و سپس مهاجرت معکوس به روستاها می باشد.

 

وی بر هماهنگی و مشارکت دستگاه های دولتی برای رفع محرومیت زدایی تاکید کرد و ادامه داد: فعالیت این قرارگاه کاری جهادی، سرعتی و عملیاتی است تا به روستاها خدمتی کرده باشیم.

 

حکیم آبادی فرهنگ سازی سلامت و سبک زندگی مردم، احیاء مشاغل خانگی، پایین آوردن نقاط ضعف و ایجاد فرصت اشتغال برای جوانان را از جمله اهداف این قرارگاه عنوان نمود.

 

گفتنی است بعد از این جلسه، جلسه هماهنگی توجیهی با مسئولین ادارات و دهیاران  مرتبط برگزار شد و سپس اعتباری معادل هفت میلیارد ریال برای پروژه های کشاورزی، آبرسانی، مدارس و امور فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافت که فرماندار نیز همین مبلغ برای تکمیل پروژه ها اختصاص داد و مقرر شد از همین هفته تکمیل پروژه ها آغاز شود.

 

لازم به توضیح است تهیه طرح  و اقدامات اداری این پروژه ها توسط ادارات ذیربط قبلا تهیه شده بود.