به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسم گرامیدشت هفته کار و کارگر با حضور فرماندار بهاباد، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، تعدادی از مسئولین و جمعی از کارگران معدن چاه گز در محل این معدن برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم ضمن تبریک هفته کار و کارگر گفت: امروز دشمن جرأت حمله نظامی به کشور را ندارد امّا حمله اقتصادی را از چند سال قبل آغاز کرده است.

عباس اقبال با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که بارها این مطلب را فرمودند ما هدف هجوم اقتصادی دشمن قرار گرفته ایم گفت: باید با نسخه اقتصاد مقاومتی ایشان، اقتصاد کشور را محکم کنیم تا دشمن طمع نکند مردم را از نظر معیشت در فشار قرار دهد.

وی کارگران را یکی از عوامل مهم تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در این معادن وقتی می بینیم به برکت این انقلاب و خون شهدا ملت ما به این درجه از آگاهی رسیده است که می داند باید روی پای خودش بایستد دارای ارزش است؛ امروز کارهای معادن را از صفر تا صد خودمان انجام می دهیم و این به برکت حس خودباوری است.

اقبال با بیان خاطره ای از سردار شهید ابراهیم جعفرزاده گفت: یک روز این شهیدان با دشمن می جنگیدند و امروز شما مثل یک سرباز پشت خاکریز دارید با مهاجمین به اقتصاد کشور می جنگید.

وی کارگران را نیروهای رزمنده جبهه اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: امروز تک تک شما نیروهای رزمنده ای هستید که در این جنگ اقتصادی انجام وظیفه می کنید و مسئولین باید زحمات شما را  قدر بدانند.

رئیس کمیسیون کارگری شهرستان در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه همه نهادها ودستگاههای اجرایی باید در جهت حل مشکلات جامعه کارگری تلاش کنند به بیان اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات کارگران و نیازهای معدن پرداخت.