نشست هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های  سوم خرداد پیش از ظهر امروز با حضور اعضای ستاد بزرگداشت  سوم خرداد در سالن جلسات فرمانداری بهاباد برگزار شد،

فرماندار بهاباد در این نشست با تقدیر و تشکر از حضور پر شکوه مردم همیشه در صحنه بهاباد در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: برنامه های اجرایی به مناسبت سوم خرداد باید بیانگر اهداف و سیاست های دفاع مقدس و امام راحل باشد.

عباس اقبال با اشاره به اینکه فتح خرمشهر تحقق وعده الهی و پیروزی پس از هشت سال جنگ تحمیلی، نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است، افزود: فتح خرمشهر، ثمره استقامت ملت ایران بود و الگوئی برای همه ما و حتی در جهان است که با مقاومت و ایثار رزمندگان ما به دست آمد.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر کمر دشمن را شکست گفت: این پیروزی در دفاع مقدس سند افتخار ایران و موجب ارتقای منزلت این کشور در عرصه بین المللی شد و معادلات دشمن را به هم زد.

اقبال ادامه داد: امروز ملت ایران به فرماندهانی که خرمشهر را فتح کردند افتخار می کند و رمز این پیروزی حاکمیت فرهنگ جهاد و شهادت در بین مردم ایران بود.

وی بر هر چه باشکوهتر برگزار شدن برنامه های سوم خرداد تاکید کرد و با بیان اینکه رشادت های سوم خرداد به درستی برای نسل جوان تبیین شود، تصریح کرد: سوم خرداد نماد صلابت، ایستادگی، استقامت، ولایت پذیری و ظلم ستیزی ملت ایران است که تحقیر آمیزترین شکست برای دشمن و نشان دهنده فداکاری ها، رشادتها و ایثارگری دلیر مردان این سرزمین است

فرماندار بهاباد افزود: برنامه ریزی ها و اجرای برنامه ها باید به گونه ای باشد که روز آزادسازی خرمشهر برای شهروندان و به ویژه نسل نوجوان و جوان تداعی شده و به تصویر کشیده شود.

گفتنی است برگزاری صبحگاه مشترک نظامی و انتظامی با حضور رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، برگزاری رژه موتوری از کنار قبور مظهر شهدای گمنام تا بهشت محمدی گلزار شهدای بهاباد، گردهمایی بزرگ بسیجیان به مناسبت سوم خرداد، دیدار با خانواده های شهدای شهرستان، برگزاری مسابقه کتاب خوانی و خاطره گوئی با موضوع آزاد سازی خرمشهر، برگزاری کوهپیمایی ویژه بسیجیان از جمله برنامه هایی است که در این ایام برگزار می شود.