به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل مدیریت بحران استان باهدف ارزیابی آمادگی شهرستان درمقابله با حوادث احتمالی به این شهرستان سفر کرد و با فرماندار بهاباد دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار به بیان کمبودها و نیازهای شهرستان برای مواقع بحران پرداخت و گفت: در حال حاضر امکانات و تجهیزاتی که برای مقابله با حوادث احتمالی مخصوصا زلزله و سیل در شهرستان وجود دارد در حد بسیار اندکی است و در صورت وقوع این شهرستان با مشکل مواجه خواهد شد.

عباس اقبال به مسدود شدن راه ها در بعضی محورهای مواصلاتی شهرستان به دلیل وقوع سیلاب اشاره نمود و گفت: باتوجه به فاصله زیاد تا مرکز استان و شهرستان های اطراف و علیرغم کمبود تجهیزات از امکانات بخش خصوصی به بهترین نحو استفاده نمودیم تا بتوانیم بحران بوجود آمده را مدیریت کنیم هرچند هزینه های زیادی هم برای ما ایجاد نمود که هنوز پرداخت نشده است.

 

مانور مشترک زلزله در شهرستان بهاباد برگزار می شود

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد آمادگی در بین نیروهای امداد و نجات و آتش نشانی، تأمین تجهیزات مناسب و برگزاری مانورهای آموزشی را از جمله موارد ضروری برای مدیریت بحران دانست و گفت: باتوجه به زلزله خیر بودن شهرستان بهاباد مانور مشترک شهرستان های استان در بهاباد برگزار خواهد شد.

هادی هادی نسب باتوجه به اینکه بعضی از ساختمان های مسکونی شهرستان بهاباد در مقابل زلزله ایمن نیستند بر ایجاد بستر لازم برای ایمن سازی ساختمان ها از سوی مالکان با همکاری نظام مهندسی و شهرداری تأکید کرد.

وی به اجرای اتاق امن اشاره نمود و گفت: با اجرای اتاق امن در هرخانه هنگام زلزله احتمالی تلفات جانی به حداقل خواهد رسید.

در ادامه مشکلات و کمبودهای شهرستان برای مدیریت مواقع بحران مطرح شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

تحویل سالن مدیریت بحران به فرمانداری و تهیه طرح توجیهی ماشین آلات مورد نیاز آتش نشانی توسط شهرداری از مهمترین مواردی بود که در این جلسه مطرح و به تصویب رسید.

بازدید از اجرای اتاق امن به صورت نمونه در هلال احمر بهاباد، سالن مدیریت بحران شهرستان و روستای دهنوملااسماعیل از دیگر برنامه های مدیرکل مدیریت بحران در سفر به شهرستان بهاباد بود.