به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرمانده پیشین سپاه الغدیر استان یزد در مراسم بزرگداشت محیط بان شهید "علی اکبر قنبری زاده" در بهاباد به قیام عاشورا اشاره نمود و گفت: در کربلا بهانه ها خنثی شد؛ تشنگی و تنهایی از مواردی بود که باعث نشد امام حسین(ع) زیر بار ظلم بروند و عقب نشینی کنند.

 

سردار"اکبر فتوحی" با بیان اینکه رزمندگان اسلام با فرهنگ عاشورا پیوندی عمیق دارند و همین پیوند سبب ماندگاری انقلاب اسلامی ایران شده است گفت‌: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان مانند عاشورا در هر سن و سالی حضور داشتند؛ شهدا با الگوگیری از امام حسین‌(ع) و یاران باوفایشان رشادت هایی انجام دادند که در تاریخ ماندگار است.  

 

وی تصریح کرد: اینکه امروز در حکومت اسلامی خانواده ها فرزندان خود را به جبهه می فرستند و شهید بر می گردند به خاطر این است که می بینند در رأس شهدا، بزرگان بودند، حضرت امام خمینی(ره) فرزند شهید بودند، زندان رفته بودند، شکنجه شدند و خودشان جلودار بودند.

 

سردار فتوحی در وصف شهید قنبری زاده گفت: شهید قنبری زاده یک خبره بود؛ آئینه تمام نمای کویر بهاباد بود؛ یک اعتماد قوی داشت و مانند عقاب تیز پرواز، این منطقه کویری بزرگ زیر نظرش بود؛ در این شش سال که مسئولیت داشت وقت و بی وقت در منطقه حضور می یافت و اشرار که جرأت نمی کردند از منطقه بین بهاباد، کرمان و طبس تردد کنند مسیر خود را تغییر دادند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر قاچاقچیان و اشرار مسلح پیش خود فکر می کنند که این بیابان دیگر چنین کسی را ندارد بدانند و بفهمند که با وجود شهادت این شهید، نیروهای ناجا و بسیج مقتدر ما بر منطقه اشراف دارند و نمی گذارند حتی کوچکترین گروه قاچاقچیان یا اشرار وارد منطقه شوند‌.

 

این یادگار دفاع مقدس گفت: شهید قنبری زاده یکروز نشد که فکر و ذهنش غیر از خدمت به مردم باشد؛ آخرین مأموریت ایشان هم نشانه این بود که صادقانه، عاشقانه، عارفانه و بدون چشم داشتی و فقط برای خدا خدمت می کرد؛ ایشان هم پیوند خورد با عاشورا؛ بهانه ها را خنثی کرد؛ چنین فردی هم خدا عاشقش می شود و با شهادت نزد خود می برد.  

 

سردار فتوحی ادامه داد: شهید قنبری زاده جهت رفتن به سوریه آموزش های سختی را دیده بود تا به عنوان مدافع حرم به دفاع از حریم حضرت زینب‌(س) بپردازد؛ از درگاه خداوند خیلی آرزوی شهادت می کرد تا اینکه در راهی دیگر شهید شد و به آرزوی دیرینه اش که شهادت بود رسید.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه خداوند به برکت خون شهدا قدرت زمینی، دریای و هوایی به ما داده است گفت: امروز با قدرت فلج سازی، در مقابل آمریکا و عواملش ایستاده ایم؛ اعتراف کردند که من آمریکا با این قدرت سیاسی و نظامی نمی توانم یک جای جهان را در دست بگیرم و اگر می ماندم یک سربازهم برایم نمی ماند.

 

سردار فتوحی تصریح کرد: امروز تمدن بزرگ جهانی خانواده معظم شهدا به برکت خون فرزندانشان شکل گرفته است و جبهه مقاومت در مقابل دشمن ایستاده است.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز به برکت خون شهدا، انقلاب اسلامی به دیگر کشورها صادر شده است؛ ملت ها بیدار شدند و فوج فوج دارند مسلمان می شوند؛ حکومت آینده جهان، حکومت اسلام ناب محمدی است. 

 

مطالب مرتبط:

مراسم بزرگداشت شهید "علی اکبر قنبری زاده" در بهاباد برگزار شد+تصاویر

 

.