به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ فرماندار بهاباد و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان بهاباد گفت: زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تمدید نخواهد شد و لذا داوطلبان ثبت نام خود را به روزها و ساعات پایانی موکول نکنند.

عباس اقبال با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار مهم است و روستاهایی که حداقل نامزدهای شورای آن به 5 نفر نرسد شورای اسلامی آن روستا منحل خواهد شد گفت: ملاک تقسيم اعتبارات بر مبنای داشتن شورا و دهياری است و هر روستايی كه در آن انتخابات برگزار نشود، دهيار هم نخواهد داشت و قطعاً اهالی آن روستا متضرر خواهند شد.

وی عنوان كرد: شهرستان بهاباد دارای 36 روستای بالای ۲۰ خانوار جمعيت دارد که می توانند شورا داشته باشند؛ 21 روستا در بخش آسفیچ و 15 روستا در بخش مرکزی می باشد.

اقبال تصریح کرد: براساس سرشماری سال 95 ، روستای آشترک از توابع بخش آسفیچ می تواند شورای اسلامی داشته باشد.

فرماندار بهاباد از همه کسانی که می خواهند خود را در معرض انتخاب مردم در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار دهند خواست در فرصت باقی مانده به مراکز تعیین شده برای ثبت نام مراجعه کنند.

نام ‌نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل فرمانداری و بخشداری آسفیچ تا ساعت 16 روز یکشنبه 6 فروردین96 انجام می شود.