به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ بنا به درخواست فرماندار بهاباد باتوجه به افزایش قطع شدن مکرر برق شبکه مناطق روستایی شهرستان بهاباد در یک ماهه اخیر که موجب ایجاد اختلال دریافت شبکه های دیجیتال تلویزیونی و رادیویی شهر بهاباد شده است صبح امروز در جلسه ای به منظور رفع این مشکل با حضور فرماندار، مدیر فرستنده های تلویزیونی صدا و سیمای مركز یزد، معاون فنی صدا و سیما یزد، قائم مقام مدیرعامل شرکت برق استان و رئیس اداره برق شهرستان بهاباد در محل فرمانداری برگزار شد.

«عباس اقبال» فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه افزایش قطعی شبکه دیجیتال تلویزیون باعث ایجاد نارضایتی مردم شده است گفت: در چند هفته اخیر چندین نوبت شاهد قطع و یا اختلال در این سیستم بودیم که لازم است مسئولان فنی صداوسیما در اسرع وقت این مشکلات را شناسایی و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر فرستنده های تلویزیونی صدا و سیمای مركز یزد افزایش قطعی برق فرستنده و طولانی بودن مدت زمان قطعی برق فرستنده را علت اصلی مشکل شبکه دیجیتال تلویزیونی در شهر بهاباد عنوان نمود.

«محمدحسین سلیمی» گفت: تجهیزات فرستنده دیجیتال بهاباد تا دو هفته آینده تعویض خواهد شد و مردم از تصاویر مطلوب شبکه های دیجیتال تلویزیونی برخوردار می شوند.

رئیس اداره برق بهاباد هم باتوجه به اینکه قطعی برق مناطق روستایی افزایش داشته است گفت: در سال 95 فقط چهار مورد خاموشی برق بیش از دو ساعت درمناطق روستایی داشتیم و در سالجاری تا امروز 50 درصد قطعی برق با برنامه انجام شده است که به منظور تعمیرات بوده است.

«سیدکاظم میرمحمدی» افزود: به منظور بررسی شبکه برق روستایی از امروز دو گروه از خط بازدید می کنند و تلاش می کنیم که خاموشی ها کمتر باشد.

وی از راه اندازی خط گرم برق خبر داد و گفت: برای انجام هرگونه تعمیر جزیی در خطوط فشار متوسط  می بایست برق قطع شود که با راه اندازی خط گرم می توان بدون قطع نمودن برق تعمیرات را انجام داد که رضایتمندی مردم را در پی دارد.

در ادامه جلسه وضعیت و مشکلات فرستنده دیجیتال تلویزیون و شبکه توزیع برق شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تعویض تجهیزات فرستنده دیجیتال بهاباد تا دوهفته آینده، نصب کنترل فاز در ایستگاه فرستنده صدا و سیما واقع در کویجان، خرید و نصب UPS برای تأمین برق اضطراری در ایستگاه فرستنده کویجان با همکاری فرمانداری، تأمین اعتبار لازم جهت راه اندازی TS3 (شبکه های تلويزيونی با فرمت HD) در بهاباد، تجهیز اداره برق بهاباد به بالابر تا 10 روز آینده، نصب تجهیزات نوین و عیب یاب های پیشرفته جهت کاهش خاموشی های شبکه برق روستایی، سرویس شبکه برق روستایی، راه اندازی خط گرم توسط پیمانکار اداره برق شهرستان، تقویت خط روستایی جهت کاهش خاموشی ها و همچنین کاهش مدت زمان خاموشی شبکه برق روستایی توسط شرکت توزیع برق از مصوبات این جلسه بود.

همچنین مقرر شد جهت نصب فرستنده دیجیتال تلویزیون در روستاهای تنگل بهدان و همیجان اقدامات لازم در این خصوص با همکاری فرمانداری و صداوسیمای یزد انجام شود. 

گفتنی است برق فرستنده دیجیتال تلویزیون شهر بهاباد از طریق شبکه برق روستایی تأمین می شود که قطعی های زیاد اخیر در این شبکه موجب اختلال در شبکه دیجیتال تلویزیون شده است.