جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رأی شهرستان بهاباد برگزار شد

 

 

به گزارش كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رأی شهرستان یا حضور اعضای هیأت های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرستان و اعضای شعب اخذ رأی در محل سالن اجتماعات مجتمع ملاعبدالله بهابادی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرپرست فرمانداری بهاباد ضمن تبریك اعیاد شعبانیه طی سخنانی به تبیین اهمیت حضور حداكثری مردم در انتخابات پرداخت و تصریح كرد: قطعا هر قدر مردم حضور پررنگ‌تری در انتخابات داشته باشند به همان اندازه هم بر روی سیاست‌ها و محاسبات بین‌المللی تاثیرگذار بوده و پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی محكمتر خواهد شد.

"مصطفی سالاری" در ادامه خطاب به مجریان انتخابات رعایت قانون، اجرای صحیح انتخابات، بی طرفی نسبت به کاندیدای خاص در امر برگزاری انتخابات و امانتداری را مهم ترین وظیفه مجریان انتخابات دانست و افزود: سالم ترین، آزادترین و پر مشارکت ترین انتخابات در جهان در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مهم‌ترین مسئله است ابراز داشت: برای حضور حداکثری مردم و تأمین امنیت و سلامت انتخابات باید از تمام توان و ظرفیت موجود به نحو شایسته بهره ببریم و نباید کم‌کاری کنیم.

سالاری با اشاره به ایجاد 33 شعبه اخذ رای در سطح شهرستان، بیان داشت: 20 شعبه به صورت ثابت و 13 شعبه نیز به صورت سیار کار برگزاری انتخابات را در شهرستان بهاباد انجام می‌دهند که 8 شعبه در شهر و 25 شعبه در روستاها مستقر می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: در هر شعبه یک نفر به عنوان نماینده فرماندار، 5 نفر عوامل اجرایی، 2 الی 4 نفر به عنوان نماینده هیأت نظارت انتخابات ریاست جمهوری، یك الی دو نفر به عنوان نماینده هیأت نظارت انتخابات شوراها، 3 الی 5 نفر مأمور انتظامی، 2 نفر نیروی خدماتی و راننده به همراه نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضور خواهند داشت.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان در ادامه بیان داشت: در هر شعبه اخذ رأی حدود 18 نفر در برگزاری انتخابات مشارکت دارند که در مجموع حدود 900 نفر انتخابات را در سطح شهرستان برگزار خواهند کرد.

عالیترین مقام اجرایی شهرستان در پایان اهمیت حضور حداكثری مردم در انتخابات را یادآور شد و افزود: انشاءا... مردم در انتخابات باشكوه 24 خردادماه یك بار دیگر اقتدار و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان خواهند داد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام اخوان، عضو هیئت نظارت انتخابات ریاست جمهوری، ابوالقاسمی رئیس هیأت بازرسی شهرستان و جعفری مربی آموزشی ستاد انتخابات استان به ایراد مطالب مرتبط پرداختند.