بررسی توانمندی های گردشگری بهاباد در كارگروه تخصصي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومي استانداري يزد؛ "سيد محمد رضا سيد حسيني" روز دوشنبه در اين جلسه با اشاره به طرح جامع منطقه نمونه گردشگري نارين قلعه ميبد بر هماهنگی و شروع به کار اين طرح توسط اداره كل ميراث فرهنگي و بخش خصوصی تاکید کرد.

وي در ادامه با اشاره به توانمندیهای گردشگری شهرستان بهاباد، خواستار ايجاد زير ساخت هاي لازم در این شهرستان در راستاي توسعه صنعت گردشگري شد.

وي به پروژه تقويت و انسجام سازماني براي مديريت يكپارچه منابع طبيعي در شهرستان بهاباد اشاره کرد و گفت: موافق در نظر گرفتن اكوتوريسم به عنوان يكي از اهداف گردشگري در شهرستان بهاباد هستم.

سيد حسيني به موضوع کمبود محل اسکان مسافرین و گردشگران در شهرستان خاتم اشاره و پيشنهاد كرد: كمبود اسكان در شهرستان خاتم با استفاده از ظرفيت هاي محلي به صورت خانه ميهمان حل شود.

اين مقام مسئول همچنين در خصوص مشكلات موجود در كمپ گردشگري نهر مسيح شهرستان خاتم نيز اظهار داشت: كروكي محل توسط دستگاه هاي مرتبط تهيه و در كارگروه زيربنايي استان مالكيت زمين هاي اين كمپ گردشگري تنها به يك ارگان واگذار گردد.

مدير كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان نيز در ابتدا این نشست به تشريح وظايف كارگروه تخصصي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان پرداخت.

"محمد مهدي شرافت" خواستار تقويت حمايت از توليدكنندگان صنايع دستي شد و افزود: رسانه ملي در اطلاع رساني انواع صنايع دستي موجود در استان نقش مهمي را ايفا مي كند.

وي از نهايي شدن طرح جامع گردشگري استان در آينده نزديك خبر داد و گفت: ميدوارم شاهد نامگذاري سال 94 به عنوان سال خوش آمد گويي به استان يزد در سطح كشور باشيم.

وي گفت: صنعت گردشگري در مقوله فرهنگي و اقتصادي هيچگونه نقطه منفي ندارد.
در اين جلسه گزارشي از وضعيت گردشگري استان يزد، طرح جامع منطقه نمونه گردشگري نارين قلعه ميبد، پروژه تقويت و انسجام سازماني براي مديريت يكپارچه منابع طبيعي در شهرستان بهاباد و بررسي مشكلات كمپ گردشگري نهر مسيح شهرستان خاتم ارائه شد و بحث و تبادل نظر پيرامون آن صورت پذيرفت
.