به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به منظور بررسی استقرار ایستگاه تحقیقات گیاهان دارویی پژوهشکده مناطق خشک و کویری دانشگاه یزد در شهرستان بهاباد جلسه ای با حضور فرماندار بهاباد، رؤسای دانشکده منابع طبیعی و دانشکده مناطق خشک و کویری دانشگاه یزد، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان و مدیر استانی پروژه منارید، رئیس اداره مراتع اداره کل منابع و طبیعی و آبخیزداری استان، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و مشاور شرکت تدبیر و توسعه پرنیان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد با توجه به شرایط آب و هوایی مساعد و برخورداری از خاک حاصلخیز در شهرستان گفت: ظرفیت مناسبی برای کشت گیاهان دارویی در شهرستان وجود دارد و ترویج کشت گیاهان دارویی فرصت خوبی است تا با هدف ایجاد اشتغال گامی بلند در این زمینه برداشته شود.

عباس اقبال با اشاره به کشت برخی گیاهان دارویی در روستاها و درآمد حاصل از آنها تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی با توجه به هزینه پایین و درآمد بالا، از جمله راهکارهای مناسب برای افزایش درآمد در روستاهای شهرستان می باشد.

وی با تأکید بر شناسایی و معرفی گونه های گیاهان دارویی که صرفه اقتصادی دارد اظهار نمود: ایجاد چرخه کامل تولید گیاهان دارویی تا فرآوری از جمله موارد مورد تأکید در این منطقه است و قطعاً اگر محصولی درآمد بالا داشته باشد سرمایه گذاران بخش خصوصی وارد فرآوری آن محصول خواهند شد.

اقبال ضمن حمایت از استقرار ایستگاه تحقیقات گیاهان دارویی در بهاباد گفت: دانشگاه یزد باید از همین الآن به فکر ایجاد پژوهشکده گیاهان دارویی در شهرستان باشد و انشاا... با استقرار این ایستگاه تحقیقاتی زمینه تأسیس پژوهشکده گیاهان دارویی فراهم شود.

در  ادامه جلسه جهت اجرایی شدن استقرار ایستگاه  گیاهان دارویی در شهرستان بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تهیه پروپوزال و شرح خدمات جهت اجرای طرح توسط دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد و تأمین امکانات اولیه جهت برگزاری کلاس های آموزشی از طرف فرمانداری و دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد از مهمترین مصوبات جلسه بود.

گفتنی است در جلسه ای که دیماه سال گذشته در محل دانشگاه یزد برگزار شده بود تفاهم نامه ای جهت استقرار نهادهای پژوهشی در شهرستان بهاباد انعقاد شده است.