به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهاباد صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات مربوطه با موضوع اوقات فراغت تابستان دانش آموزان و جوانان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه کلاس های اوقات فراغت به رشد اجتماعی و فکری کودکان و نوجوانان کمک می کند گفت: برنامه های مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت جوان مهمترین شیوه برای مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی می باشد.

عباس اقبال با تأکید بر اینکه اجرای برنامه‌های اوقات فراغت باید هدفمند باشد گفت: برنامه هایی که برگزار می شود صرفاً فقط برای سپری کردن وقت جوانان نباشد، بلکه به مسائل تربیتی و اخلاقی هم توجه شود.

وی ادامه داد: به منظور بهره مندی بیشتر جوانان از اوقات فراغت لازم است هماهنگی برنامه ها برای مدیریت امکانات انجام شود تا ضمن پرهیز از موازی کاری، زمینه بهتر اجرا شدن برنامه ها را شاهد باشیم.

اقبال افزود: برای اوقات فراغت جوانان تصمیم هایی گرفته شود که با روحیه نشاط و جوانی این قشر تاثیرگذار سازگاری داشته باشد.
وی همچنین با بیان اینکه یکی از آسیب های اجتماعی عدم آشنایی مردم به کمک های اولیه در امداد و نجات است گفت: یکی از ضعف های کشور، عدم آشنایی مردم به کمک های اولیه است که برای تشویق مردم به فراگیری این آموزش ها اینکار را باید با آموزش های کوتاه شروع نمود.

در پایان بعداز ارائه برنامه های اوقات فراغت توسط مسئولین دستگاه های عضو ستاد مقرر شد کلیه دستگاه های برنامه های خود را همراه با زمان و مکان برگزاری برنامه ها، به دبیرخانه این ستاد ارسال نمایند.

برگزاری اردوهای جهادی بسیج، طرح هجرت در مدارس، برگزاری اردوهای درون شهری، استانی و برون استانی دانش آموزان، کلاس های قرآنی، ورزشی، نقاشی، خوشنویسی، آموزش تئاتر با حضور مربیان استانی، شروع به کار آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی، برگزاری برنامه های آموزشی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، کلاس های آموزش صنایع دستی، دوره های آموزشی امداد و نجات، آماده سازی پارک های درون محله ای، برگزاری کلاس های آموزش فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدماتی، پسته کاری و گیاهان دارویی و برگزاری جشنواره لبیک (جشنواره محصولات بومی و محلی) در بخش آسفیچ از برخی برنامه هایی است که در شهرستان بهاباد اجرا خواهد شد.