بازدید معاون استاندار یزد از مناطق سیل زده بهاباد/ نخستین اولویت جبران خسارت های سیل

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده بهاباد که به همراه مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری به این شهرستان سفر کرده بود، نخستین اولویت را جبران خسارت های سیل عنوان نمود و بر تسهیل کمک به مردم تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری یزد به همراه مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، فرماندار بهاباد، معاون عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و آسفیچ و جمعی از مسئولین عصر روز پنجشنبه 13 مرداماه 1401 در بازدید شش ساعته از مناطق سیل زده شهرستان بهاباد که تا پاسی از شب به طول انجامید، مشکلات و خسارت های سیل را از نزدیک بررسی نمود.

علی اکبر عزیزی باحضور در بخش آسفیچ از قنوات روستاها از جمله ببروئیه، پرکان، عبداله آباد، چشمه مرتضی علی(ع)، تخریب راه های دسترسی به برخی روستاها، مزارع کشاورزی و معابر روستاها بازدید نمود.

وی در جریان این بازدید از وضعیت پاسگاه انتظامی آسفیچ نیز بازدید و مسائل و مشکلات این پاسگاه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

این مقام مسئول باحضور در بخش مرکزی از خسارت های سیل مزارع کشاورزی منطقه جلگه بهاباد، قنات درب هنز، منازل مسکونی شهرک امام علی(ع) احمدآباد، بندخاکی و سد احمدآباد و روستای گردشگری ده عروس بازدید نمود.

تخریب قسمتی از جاده بهاباد ـ بافق در روستای پرک از دیگر بازدیدهای صورت گرفته بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در حاشیه این بازدیدها نخستین اولویت را جبران خسارت های سیل عنوان نمود و گفت: خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم و اقدمات بیانگر کار و تلاش در رسیدگی به سیل زدگان است.

عزیزی بر تسهیل کمک به مردم تأکید کرد و گفت: باید با بسیج همگانی و استفاده از همه ظرفیت ها، رفع خسارات با مشارکت مسئولین و بخش خصوصی تسریع گردد.

وی افزود: باید با انجام اقدامات لازم، بحران ها و تهدیدها از جمله سیل را به فرصت تبدیل کرد و نهایت بهره وری از سیل را ببریم.