تداوم روند افزایشی کرونا در بهاباد/ فرماندار بهاباد خواستار رعایت پروتکل‌ها و انجام واکسیناسیون شد

فرماندار بهاباد در این جلسه بااشاره به اینکه شهرستان بهاباد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، گفت: بهترین راه مقابله با کرونا واکسیناسیون می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان بهاباد عصر امروز به ریاست فرماندار و باحضور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، تعدادی از بهورزان و مسئولین مربوطه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه بااشاره به اینکه شهرستان بهاباد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، گفت: بهترین راه مقابله با کرونا واکسیناسیون می‌باشد.

علیرضا تیموری عادی انگاری، کاهش رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را از علل افزایش آمار ابتلا به کرنا دانست و گفت: باتوجه به افزایش تجمعات در ایام محرم، انتظار این است پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری رعایت شود.

وی بر افزایش درصد پوشش واکسیناسیون در شهرستان تأکید نمود و گفت: بهورزان و مراقبین سلامت، برای ترغیب مردم به واکسیناسیون اقدام نمایند.

تیموری افزود: روحانیون در این ایام محرم نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و بیان نکات لازم جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشویق مردم به واکسیناسیون دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردرد شدید، کمردرد و یبوست را از علائم جدید و شایع کرونا عنوان نمود و گفت: بعضی از افراد از ترس مثبت بودن تست کرونا، برای انجام تست کرونا مراجعه نمی‌کنند.

سیدعبدالحمید رضوی با بیان اینکه از نظر پوشش واکسیناسیون جز سه شهرستان آخر استان هستیم گفت: اکثر واکسن‌ها در شهرستان موجود می‌باشد و بهترین نوع واکسن در دسترس ترین نوع آن است و لذا می‌طلبد مردم برای واکسیناسیون و دز یادآور اقدام کنند.

فرهنگ‌سازی برای افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری مراسم‌های محرم در فضای باز، واکسیناسیون کارمندان، استفاده از طرح شهید سلیمانی برای شناسایی افراد مبتلا به کرونا و جلوگیری از حضور آنها در مکان‌های عمومی از برخی مباحث مطرح شده بود.