سرپرست فرمانداری بهاباد:

اهداف کمیته مناسب سازی باید به صورت یک وظیفه شرعی باشد

سرپرست فرمانداری بهاباد در جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان با بیان اینکه مناسب سازی ساختمان‌های عمومی برای معلولان باید مورد توجه قرار گیرد گفت: اهداف کمیته مناسب سازی باید به صورت یک خواسته درونی و وظیفه شرعی باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ سرپرست فرمانداری بهاباد در جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان بهاباد توجه و احساس مسئولیت مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان در امر بهبود وضعیت مناسب سازی اداری و محیط شهری را حائز اهمیت دانست و گفت: ایمن سازی و مناسب‌سازی محیط و اماکن، در صورتی که مدنظر مسئولان اجرایی و نهادهای مختلف قرار گیرد، بسیاری از مشکلات شهروندان معلول و سالمند در سطح شهرستان را رفع می‌کند و زمینه حضور فعال و مشارکت موثر اجتماعی معلولان و سالمندان در جامعه را فراهم می آورد.

"علیرضا تیموری" با بیان اینکه مسئولان باید افراد معلول را بیش از پیش حمایت کنند و مناسب سازی ساختمان‌های عمومی هم مورد توجه قرار گیرد گفت: اهداف کمیته مناسب سازی باید به صورت یک خواسته درونی و وظیفه شرعی باشد.

وی افزود: نباید فردی به دلیل محدودیت جسمی از برخی امکانات و حقوق شهروندی محروم شود و این مسئله باید با فرهنگ سازی میان مسئولان مورد توجه جدی قرار گیرد به طوری که اینگونه باشد در خانواده خود یک معلول دارند؛ اگر این حس در آنها نهادینه شود می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

در ادامه جلسه سرپرست بهزیستی شهرستان ضمن گزارشی از جلسات کمیته مناسب سازی شهرستان، با اشاره به اهمیت موضوع مناسب سازی و قانون جامع حمایت ازحقوق معلولین، گفت: معابر ورودی ادارات باید به نحوی مناسب سازی گردد که هیچ معلول و یا سالمندی در تردد به اماکن و دستگاه های دولتی دغدغه ای نداشته باشد.

سمیه محب زاده وی تصریح کرد: مناسب‌سازی محیط علاوه بر برخورداری معلولان و جانبازان می‌تواند برای سالمندان و کسانی که دچار شکستگی اعضا بوده و مجبور به استفاده از وسایل توانبخشی هستند، مثمر‌ ثمر باشد.