به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ کارگاه آموزشی تخصصی با موضوع پیشگیری از تخلیه تلفنی و راهكارهای مقابله با آن برای مسئولین ادارات، مسئولین حراست ادارات و دست اندرکاران برگزاری انتخابات شهرستان اعم از اجرایی، نظارتی و بازرسی و ستاد انتخابات با حضور یکی از کارشناسان امنیتی استان برگزار شد.

کارشناس امنیتی استان گفت: سازمان های جاسوسی همیشه منتظر هستند تا با کوچکترین مشکل و ناآرامی در کشور اقدام به تخلیه تلفنی از افراد نمایند که با استفاده از منابع آشکار مثل جراید، سایت های خبری مطلع می شوند و کار خود را شروع می کنند.

وی گفت: تخلیه تلفنی تلاش آگاهانه دشمن است که با بهره گیری از فریب، غفلت یا سهل انگاری مخاطب نسبت به کسب اطلاعات با القای خواسته های خود در یک تماس تلفنی اقدام می کند.

این کارشناس بر توجیه همه افراد خانواده در پیشگیری از تخلیه تلفنی تأکید کرد و گفت: از شگردهای تلخلیه تلفنی استفاده از خانواده و بستگان از طریق عاطفی، استفاده از ارسال فکس، استفاده از دستگاه های پیشرفته ارسال شماره دولتی در صورتی که از خارج کشور تماس می گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ کس فکر نکند تخلیه تلفنی نخواهد شد تصریح کرد: اطلاعاتی که برای ما خیلی بی اهمیت باشد برای دستگاهای جاسوسی بسیار با اهمیت است.

وی افزود: تماس های تلفنی که از سوی سازمان های جاسوسی گرفته می شود فقط برای تخلیه تلفنی افراد نیست بلکه افراد را تحریک می کنند تا از آنها بهره برداری تبلیغی در راستای ناکارآمد نشان دادن نظام و دامن زدن به اختلافات در کشور استفاده کنند.

این کارشناس امنیتی بهترین راه مقابله را اخذ شماره تلفن از فرد تماس گیرند، ملاقات حضوری و یا درخواست به صورت مکتوب از سوی فرد تماس گیرنده بیان نمود.

وی همچنین در بخش دیگر سخنان خود به ترورهای صورت گرفته در کشور اشاره نمود و گفت: امروز هدف دشمن فشار اقتصادی بر مردم ایران است و تا جایی که اقتصاد ضعیف باشد ما را تحریم می کند و کشور را تحت فشار قرار می دهد؛ اما وقتی نتواند کاری انجام دهد اقدام به ترور افراد می کند و ترور دانشمندان هسته ای کشور هم به این خاطر بود که فناوری هسته ای با دانش بومی به دست آمد و چون دشمن نتوانست در تحریم های هسته ای موفق باشد اقدام به ترور دانشمندان نمود.

پخش کلیپ هایی از شگردهای تخلیه تلفنی  و پرسش و پاسخ از دیگر برنامه های این کارگاه آموزشی بود.