پیام مشترک فرماندار و رئیس آموزش و پرورش بهاباد به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش فرماندار بهاباد و رئیس آموزش و پرورش شهرستان پیام مشترکی بیان داشتند. متن پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

گرامی داشت هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش فرصت بسیار مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدردانی خودمان را از زحمات و تلاش های بی وقفه و ارزنده تمامی فرهنگیان دلسوز و بصیر و مدیران سختکوش و توانمند شهرستان که در کمال اخلاص و ایثار در راستای تعلیم و تربیت نسلی اندیشمند، عالم، خلاق، سخت کوش، مؤمن، متعهد و ولایتمدار تلاش می نمایند، اعلام نمائیم.

بدون تردید این معلمان شـریف و دلسـوز هسـتند که در عرصـه زنـدگی  بشـری  جـهان  کنـونی، سـرنوشـت و  سـعادت ملـت ها را رقم می زنند و با کوشش های خود پیشرفت و سرافرازی را بنیان می نهند. مشارکت در آموزش و پرورش پدیده­ای است که از دیرباز مورد توجه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بوده است و این بدان معناست که اداره چنین دستگاه عظیم برای تأمین و تربیت نیروی انسانی بدون مشارکت مردم و مسئولین چندان مطلوب نخواهد بود.

در 26 دیماه سال 1372 مجـلس شـورای اسلامی یکی از مترقی ترین قوانین پس از پیروزی انقلاب اسلامی را با عنوان "قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش" تصویب نمود تا با عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش زمینه حرکت به سوی عدم تمرکز و مشارکت در تصمیم گیری را در این بخش مهیا سازند.

در پایان امیدواریم افتخارات این منطقه و نظام اسلامی با کوشش بی دریغ فرهنگیان گرانقدر و مدیران و مسئولین نظـام تعـلیم و تربیـت و خیـرین بزرگـوار در سـال ((حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی)) شـتاب بیـشتری گیرد و  جامعه ی  فرهیخته ی  دینی  ما  با بهره مندی از نعمت ولایت و رهبری، راه نورانی خویش را دنبال نماید و ما هر روز شاهد درخشش ستاره های نو در آسمان علم و اندیشه و رشد و پیشرفت همه جانبه­ی کشور عزیزمان باشیم.

این هفته را به تمامی فرهنگیان گرانقدر، مدیران فرهیخته، خیرین ارجمند، اولیاء محترم، دانش آموزان عزیز و همچنین به اعضای پرتلاش و دلسوز شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت و سربلندی همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت داریم.