در پیام "محمد هوشمند" سرپرست بخشداری مرکزی به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید آمده است:

دوران هشت سال دفاع مقدس ملت سلحشور ایران، که به منظور حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حراست از مرزهای عزّت و شرف این کشور به وقوع پیوست، یکی از حساس‏ترین و بارزترین برهه‏های حیات راستین این ملت است و همچون نگینی تابناک تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‏درخشد.

همگان به خوبی می دانند که جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان، فقط جنگ دو کشور نبود بله جنگ ابرقدرتهای دنیا با ام القرای جهان اسلام بود که قصد داشتند نور امید رهایی را در قلب مستضعفان جهان خاموش کنند اما این نور نه تنها خاموش نشد بلکه با پیروزی اراده و ایمان بر دشمن تا بن دندان مسلح، شعله ور شد و امروز یکی از ثمره های شیرین آن را در بیداری اسلامی می ببینم .

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیم الشأن انقلاب اسلامی، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را به ملت بزرگ ایران، خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و مردم شهرستان بهاباد تبریک و تهنیت عرض می نمائیم و برای همگان توفیق قدم گذاشتن در راه شهداء و پیروی از آرمان های آن عزیزان را از خداوند منان مسئلت می نمائیم.

در پیام دیگر سرپرست بخشداری مرکزی به مناسبت آغاز سال تحصیلی آمده است:  تقارن اول مهر، بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس تابلوی مقاومت، ایثار و شهادت، حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید درکنار هم باشند تا بشریت را از گرداب جهالت و گمراهی و تباهی نجات بخشد و چه لاله های دلسوخته ای بودند که از مکتب تعلیم و تربیت به مکتب ایثار و شهادت رفتند تا درس آزادی و آزادگی را معنا بخشند.

بی شک برای حفظ آرمان های امام(ره)، شهیدان انقلاب و تمامی کسانی که برای کسب استقلال و آزادی میهن پا در راه مبارزه گذاشته و عمر خود را به پای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذاشته اند، باید قلم و کتاب در دست گرفت و درس زندگی و کسب افتخار را از معلمان و مربیان فرهیخته خود آموخت تا برای فردای ایران، جایگاهی فرا تر از امروز و دنیایی بهتر از دیروز خلق کرد.

امیدوارم با توکل بر خداوند منان و پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های دولت تدبیر و امید با همفکری و همدلی فرهنگیان گرانقدر، دانش آموزان تلاشگر و صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت و نهادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهاباد، بتوانیم موجبات عزت، سرافرازی و شکوه شهر و دیارمان را فراهم آوریم.