هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد تشكيل شد

 

 به گزارش كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد، در اجرای ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روز پنج شنبه جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل عضو هیأت اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان بهاباد با حضور سرپرست فرمانداری، رئیس هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان و اكثریت معتمدین محل در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرپرست فرمانداری بهاباد ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و درگذشت حجت الاسلام یحیی زاده نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی از آمادگی ستاد انتخابات شهرستان برای برگزاری شایسته انتخابات خبر داد و تصریح كرد: باید تلاش نماییم با قانون مداری و قانون گرایی بستر حضور حداكثری مردم در پای صندق های رأی را فراهم نماییم.

"مصطفی سالاری" سپس به ارائه برخی از راهكارهای مؤثر جهت مشاركت حداكثری در انتخابات پرداخت و اظهار كرد: رعایت اصل بی طرفی از سوی مسئولین اجرایی و نظارتی در قبال نامزدهای انتخاباتی و گروه های سیاسی، جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از امكانات دولتی در ایام انتخابات، پرهیز هر گونه تنش سیاسی در حوزه انتخابیه، نظارت و تأكید بر رعایت اصول اخلاقی و قانونی در رقابت های انتخاباتی از سوی نامزدها و حامیان آنها و مواردی از این قبیل راهكارهای مؤثری جهت مشاركت حداكثری مردم در انتخابات است.

وی همچنین تأكید كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار كننده اصلی انتخابات مردم هستند و دولت مقدمات كار را آماده می كند.

در پایان جلسه 8 نفر از معتمدین با رأی گیری مخفی و كسب اكثریت نسبی آرا به عنوان عضو اصلی و 5 نفر به عنوان عضو علی البدل هیأت اجرایی شهرستان تعیین شدند.

بر اساس تبصره یک از ماده 45 قانون، مهلت ثبت نام 7 روز از 26 فروردین تا پایان وقت اداری 92/2/1 می باشد و تأیید صلاحیت داوطلبان بعد از تأیید هیأت نظارت اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا 10 روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید و آخرین مهلت اعلام نتايج تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت است.

 

اسامی اعضای اصلی هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد به شرح ذیل است:

1-                مصطفی سالاری (سرپرست فرمانداری و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان)

2-                عباس حاتمی (رئیس اداره ثبت احوال)

3-                حسن عبداله ئیان (رئیس اداره آموزش و پرورش)

4-                محمدحسن گلشن زاده (عضو)

5-                سید حسن رضوانی (عضو)

6-                محمدحسن امینی پور (عضو)

7-                سید عبدالحمید رضوی (عضو)

8-                احمدآقا اخوان (عضو)

9-                سید محمد رضوی (عضو)

10-           علی ملكپور (عضو)

11-           حجت الاسلام علیرضا گنجی (عضو)

 -------------------------

ماده 32- به منظور برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر، هیأت اجرایی شهرستان به ریاست فرماندار و عضویت رئیس اداره ثبت احوال ، رئیس آموزش و پرورش و هشت نفر از معتمدان در محدوده شهرستان تشکیل می شود.

تبصره 1- برای تعیین هشت نفر معتمدان هیأت اجرایی، فرماندار سی نفر از معتمدان اقشار مختلف مردم از کلیه شهرهای محدوده شهرستان را انتخاب و پس از تأیید هیأت نظارت از آنان دعوت بعمل می آورد.

تبصره 2- اعضای هیأت اجرایی شهرستان و معتمدان دعوت شده از سوی فرماندار نباید داوطلب عضویت در شورای شهر باشند.