به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین مرتبط جهت هماهنگی و برنامه ریزی اعزام زائرین پیاده روی اربعین حسینی(ع) به کربلای معلی، در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با اشاره به عظمت راه پیمایی اربعین حضرت اباعبدا... الحسین(ع) گفت: امروز، پیاده روی اربعین به عنوان مانور عظیم جهان اسلام و بزرگترین تجمع انسانی در کل جهان محسوب می شود که مردم با عشق اینکار را انجام می دهند و لذا می طلبد ما به عنوان خدمتگزاران مردم زمینه حضور هرچه بیشتر آنها را در این مراسم بوجود بیاوریم.

«عباس اقبال» باتوجه به برخی اقدامات صورت گرفته جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی(ع) گفت: دولت با هماهنگی هایی که با دولت عراق داشته برنامه ریزی های خوبی انجام داده است و امیدواریم امسال راهپیمایی اربعین با عظمت و قدرت بیشتری انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید کاری کنیم که مردم راحت تر و با مشکلات کمتری در این مراسم شرکت کنند خواستار رفع مسائل و مشکلات سال های قبل و خدمت رسانی مطلوب تر به زائران شد و افزود: انتظار این است با همگرایی و همکاری کلیه دستگاهها، این مراسم به بهترین نحو برگزار و موجبات آسایش زائران در این مسیر فراهم گردد.

اقبال با اظهار اینکه قطعاً در این مسیر مشکلات و معضلاتی وجود دارد، استفاده از ظرفیت های مردمی را بسیار مهم دانست و گفت: باید در این رابطه از ظرفیت های مردم استفاده شود.

 

در ادامه جهت برنامه ریزی اعزام زائرین پیاده روی اربعین حسینی(ع) به کربلای معلی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تشکیل جلسه هماهنگی جهت اعزام کاروان اربعین، پیگیری و برطرف سازی مشکلات سال گذشته، استفاده از روحانیون جهت تبیین ابعاد پیاده روی اربعین حسینی(ع)، تأمین امنیت زائرین، جمع آوری نذورات مردمی برای کمک به ستاد اربعین، نصب بنر پیرامون ثبت نام پیاده روی اربعین در سطح شهر و روستاها و همچنین قول مساعد جهت تأمین بخشی از هزینه های زائران توسط فرمانداری از برخی مصوبات این جلسه بود.

 

گفتنی است سال گذشته در پیاده روی اربعین حسینی(ع) بیش از 500 نفر از شهرستان بهاباد در قالب کاروان اعزام شدند که پیش بینی می شود امسال حدود 1000 در این مراسم شرکت کنند.