به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجام شد توسط آموزش و پرورش شهرستان در راستای کاهش نرخ بیسوادی گفت: همه باید برای تحقق این هدف بسیج شوند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.

عباس اقبال با اشاره به اهمیت سواد آموزی بر لزوم برنامه ریزی و هدفگذاری برای ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان تأکید نمود و گفت: وجود حتی یک نفر بی سواد شایسته شهرستان بهاباد نیست.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه والدین با سواد نقش مهمی در کمک رسانی به آموزش فرزندان خود دارند گفت: یکی از اولویت های آموزش و پرورش که روی آن تمرکز ویژه ای دارد، آموزش اولیاء بی سواد دانش آموزان است که در این شهرستان اولیاء بی سواد تحت پوشش تحصیلی قرار گرفتند و باسواد شدند.

حسن عبداللهیان در گزارشی از برنامه های اجرا شده برای ریشه کنی بی سوادی در شهرستان ارائه نمود و گفت: به دلیل جابجایی جمعیتی نمی توانیم به صورت قطعی آماری ثابت در بحث سوادآموزی داشته باشیم.

وی افزود: در شاخص های سواد آموزی در رده سنی 10 تا 49 وضعیت شهرستان بهاباد نسبت به دیگر شهرستانهای استان، کمترین آمار افراد بی سواد را دارد.

در ادامه اعضای جلسه به ارائه راهکاری های لازم در راستای پیشبرد سوادآموزی افراد بیسواد پرداختند و نظرات و پیشنهادهای خود را در این خصوص اعلام نمودند.

برگزاری یادواره شهدای سوادآموزی استان یزد در روستای کریم آباد بهاباد با برنامه ریزی نهضت سواد آموزی استان، پایش افراد بی سواد در شرکت ها و کارخانه های منطقه و برگزاری جشن شکرگزاری بی سوادی اولیاء دانش آموزان در آبان ماه از برخی مصوبات جلسه بود.

گفتنی است استان یزد دو شهید نهضت سواد آموزی دارد که یکی از آنها شهید محمد صادقی از روستای کریم آباد بهاباد می باشد.