مراسم گرامیداشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و فرهنگیان در محل اردوگاه شهدای دانش آموز برگزار شد.

فرماندار بهاباد در جمع معلمان بهابادی با تبریک اعیاد شعبانیه و 12 اردیبهشت سالروز شهادت فیلسوف و علامه شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: در بحث آموزش و تربیت سفارشی که داریم به تربیت عقلانی فرزندانمان است یعنی اینکه دانش‌آموزان را باید به تربیت عقلانی تشویق شوند تا به فکر کردن عادت نمایند.

عباس اقبال اقبال با بیان اینکه تربیت تفکر کردن فرزندان امروز یک امر ضروری است و نباید از این موضوع غفلت کنیم، گفت: هم در زندگی خود و خانوادگی فرزندان را باید به گونه‌ای تربیت کنیم که فکر کنند و خوب پاسخ دهند.

وی با تاکید بر اینکه لازم است تلاش برای رفع مشکلات معلمان افزایش یابد، گفت: همه آحاد جامعه مدیون معلمان خود هستند و باید نقش خود را در تکریم آنان ایفا کنند.

اقبال با بیان اینکه مقام معلم در جامعه یک مقام استثنایی است تصریح کرد: در اسلام معلم از چنان ارزش و جایگاهی برخوردار است که خداوند در نخستین آیات نازل شده بر پیامبر(ص) خودش را معلم معرفی می‌کند و بزرگترین افتخار برای قشر معلم این است که تمام پیامبران و ائمه معصومین خود را معلم دانسته‌اند که این نشان از شان و جایگاه با ارزش معلم در اسلام دارد.