به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم، زنگ سپاس معلم در تمام مدارس شهرستان بهاباد و به صورت نمادین در هنرستان کار و دانش الزهرا(س) نواخته شد.

فرماندار شهرستان بهاباد در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه و دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت معلم شهید استاد مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم، به نقش معلم در تعالی دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: تربیت انسان که به عنوان اشرف مخلوقات نظام هستی است بر شان و منزلت حرفه معلمی افزوده است.

عباس اقبال تصریح کرد: نامگذاری یک هفته در سال به عنوان هفته گرامیداشت مقام معلم و ارج نهادن به مقام این قشر به بهانه ارج نهادن به مقام اساتیدی چون شهید مطهری معمار و نظریه پرداز نظام و اساتیدی است که امروز در ادامه راه وی در جبهه تعلیم و تربیت مشغول به فعالیت هستند.

وی با تأکید بر الگوگیری معلمان از شهدا، شهید مطهری را در ابعاد مختلف الگویی مناسب برای معلمان دانست و با بیان اینکه پایه و اساس تربیت در یک جامعه از آموزش و پرورش شکل می گیرد، گفت: معلمان در این زمینه نقشی اساسی ایفا می کنند و با تربیت نسل جدید، نقش ویژهای در رشد و پرورش جوانان نسل کشور به عهده دارند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان با بیان اینکه اگر دانش آموزان را تربیت مذهبی و علمی و عقلی نکنیم از قافله عقب می مانیم گفت: فرزندان ما باید تربیت اسلامی و دینی داشته باشند.

اقبال با اشاره به اینکه استاد شهید مرتضی مطهری انسان آزاده و فیلسوف بزرگی است گفت: باید علامه شهید مطهری را شناخت و کتب و آثار علمی این فیلسوف را مطالعه کرد تا اینکه بفهمیم شهید مطهری چطور انسانی بود.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه امروز کشور ما یکی از کشورهائی است که مورد حملات سایبری قرار می گیرد، گفت: ما امروز گرفتار جنگ سایبری شدهایم و اگر یک لحظه غفلت کنیم از دورترین نقاط دنیا به ما حمله سایبری می شود.

در ادامه این مراسم امام جمعه بهاباد در سخنانی با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامی داشت 12 اردیبهشت سالروز شهادت فیلسوف و علامه بزرگوار استاد شهید مرتضی مطهری وروز معلم به همه دست اندرکاران تعلیم تربیت به نقش علم و دانش در جامعه اشاره کرد و گفت : دانش آموزان با کسب علم و دانش و رعایت حجاب و عفاف پاسدار خون شهیدان والامقام و آرمان های این عزیزان باشند.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی علم و ایمان را دو بال پرواز و صعود به قله های پیشرفت دانست و اظهار کرد:  انس و الفت با قرآن و نماز و عمل به آن زمینه سعادت و موفقیت در سایر زمینه ها را فراهم تر می کند.

وی اظهارداشت: همه معلمان جامعه باید با افکار و اندیشه های شهید مطهری آشنا شده و وی را در کارها و راه و روش خود الگو قرار دهند.

حسن عبداللهیان رئیس آموزش و پرورش بهاباد نیز در سخنانی با تبریک اعیاد شعبانیه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم را گرامی داشت و به ارائه گزارشی از عملکرد اداره آموزش وپرورش در سال گذشته پرداخت.

در پایان با اهدای شاخه گل به معلمان از آنان تجلیل شد و روز معلم را به معلمین تبریک گفتند.