به منظور حل مشکل انتقال گاز به بهاباد از مسیر معدن سه چاهون جلسه ای باحضور فرماندار بهاباد، مجری خطوط انتقال گاز کشور، مشاور خط و سایر مسئولان شرکت گاز کشور، مدیر عامل شرکت  گاز استان، مسئولان معدن سه چاهون و اداره کل راه آهن شرق  برگزار شد.

در این جلسه پس از چندین ساعت مذاکره، باهمکاری مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق و راه آهن شرق  باعبور خط انتقال لوله 20 اینچ گاز به بهاباد از مسیر معدن سه چاهون و خطوط ریل موافقت شد و راه برای 14 کیلومتر باقیمانده هموار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان در حاشیه این جلسه گفت: اجرای این خط پیشرفت خوبی داشته است که تا امروز از مجموع 68 کیلومتر قریب به 55 کیلومتر اجرا شده و مابقی لوله های مورد نیاز تأمین شده است و به زودی به محل اجرای پروژه حمل می شود و کار اجرایی این بخش از خط انجام خواهد شد.

منوچهر فلاح با بیان اینکه در کنار اجرای این خط، شبکه شهری گاز بهاباد هم اجرا می شود گفت: گازرسانی به شهر بهاباد در قالب یک فاز به طول 50 کیلومتر در حال اجرا می باشد که تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: این پروژه دو تا سه ماه آینده انجام خواهد شد و امیدواریم در هفته دولت بتوانیم خط انتقال گاز بهاباد را به بهره برداری برسانیم و شاهد گازدار شدن این شهر خواهیم بود.