به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در جلسه تودیع و معارفه مدیر توزیع برق شهرستان بهاباد که با حضور فرماندار، مدیرعامل توزیع برق استان، قائم مقام مدیرعامل در امور شهرستانها و معاونت مالی و پشتیبانی شرکت توزیع برق استان یزد، شهردار بهاباد و بخشدار آسفیچ در محل فرمانداری برگزار شد برخی مسائل و مشکلات برق شهرستان از جمله برق صنایع مستقر در بنستان و آسفیچ، برق رسانی به روستای خرمتک و معابر شهر بهاباد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.

فرماندار بهاباد در این مراسم با اشاره به انتخاب سید مهدی حسینی پور به عنوان سرپرست جدید برق بهاباد از تلاش های دو دهه گذشته سید کاظم میرمحمدی قدردانی کرد و گفت: آنچه باقی می ماند خدمت به مردم است.

عباس اقبال ضمن تشکر از مدیرعامل شرکت توزیع بابت استقلال اداره برق بهاباد از بافق گفت: وقتی اختیارات یک مدیر بیشتر باشد بهتر می تواند به مسائل و مشکلات رسیدگی و رضایت مردم را جلب نمایند.

وی به وجود مشکلاتی در توزیع برق و شبکه های فرسوده موجود اشاره کرد و گفت: شبکه برق شهرستان فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد به ویژه در بخش آسفیچ که با قطعی زیاد مواجه می باشد به طوری که موجب نارضایتی مردم شده است.

اقبال با تأکید بر لزوم توجه به مشکلات برق در بخش صنعتی بهاباد گفت: شهرستان بهاباد منطقه ای دور افتاده است به طوریکه سرمایه گذاری در آن با مشکلاتی همراه است و در صورت رفع مشکلات زیرساخت های شهرستان می توان زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم نماییم.

وی به حضور دو سرمایه گذار صنعتی برای اولین بار پس از انقلاب در روستاهای بنستان و آسفیچ اشاره نمود و گفت: برای اینکه در روستاها ایجاد اشتغال شود و از مهاجرت آنها جلوگیری شود سرمایه گذاران را متقاعد کردیم تا در این روستاها سرمایه گذاری کنند و در حال حاضر مشکل تأمین برق دارند که با همکاری شرکت برق رفع خواهد شد.

فرماندار بهاباد همچنین شروع به کار برق رسانی به روستاهای تنگل خرمتک، روشنایی میدان جدید الاحداث امام رضا(ع) بهاباد، بلوار شهدای جلیلی و بلوار شهید رفیعیان به طول شش کیلومتر، تأمین برق ساختمان در حال احداث موزه علوم طبیعی بهاباد، بهتر شدن وضعیت روشنایی معابر شهرستان بهاباد، احداث خانه سازمانی برای اداره برق شهرستان و تامین خودرو مدیریت برق شهرستان را خواستار شد

 

همکاری 70 درصد کشاورزان بهابادی در طرح کاهش پیک بار

مدیر عامل محترم شرکت توزیع طی سخنانی بیشترین سهم مصرف برق شهرستان بهاباد را مربوط به بخش کشاورزی بیان کرد و گفت: امسال 70 درصد مشترکین کشاورزی این شهرستان در طرح کاهش پیک بار تفاهم همکاری امضا کرده اند.

مهندس صحتی افزود: شهرستان بهاباد به دلیل برخوداری از 9 هزار مشترک برق 430 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 298 دستگاه پست توزیع به ظرفیت 21 مگاولت آمپر و 150 کیلومتر شبکه فشار ضعیف با پیک بار 7.5 مگاوات به عنوان یک مدیریت برق مستقل از برق بافق در دهه کرامت تفکیک شد.

مهندس صحتی 99.3 روستاهای بهاباد را برق دار اعلام کرد و خاطرنشان کرد: از 973 روستای دارای سکنه استان تعداد 75 روستا متعلق به شهرستان بهاباد است و این درحالی است که همه روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تلفات شبکه در سطح استان را 8.4 و میزان تلفات برق شهرستان را 13.3 درصد عنوان کرد و متذکر شد: در سال های اخیر برای کاهش تلفات شبکه اقدامات فنی و غیر فنی متعددی صورت گرفته که می بایست در این شهرستان با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی میزان خاموشی به هر مشترک شهرستان یزد را 88 دقیقه و برای شهرستان بهاباد را 137 دقیقه در سال بیان داشت و یادآور شد: بخشی از خروجی پست این شهرستان در قالب مانور بحران سه ماهه نخست امسال با هدف کاهش خاموشی بهینه سازی شده و اقداماتی از این قبیل در دست برنامه ریزی است.

 

مهندس صحتی در پایان ضمن تشکر از همکاری و تعامل خوب فرماندار بهاباد با شرکت توزیع، کمک به تأمین برق مورد نیاز صنایع مستقر در بنستان و آسفیچ توسط شرکت برق استان، شروع فاز اول برق رسانی به روستای خرمتک در قالب طرح توسعه روستایی، تأمین روشنایی میدان جدید الاحداث امام رضا(ع) بهاباد، بلوار شهدای جلیلی و بلوار شهید رفیعیان به طول شش کیلومتر با همکاری شهرداری و شرکت توزیع برق استان و تأمین برق ساختمان در حال احداث موزه علوم طبیعی بهاباد و احداث منزل سازمانی مدیر اداره برق شهرستان را تایید و موضوعات فوق الذکر مورد تصویب طرفین قرار گرفت.