به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ شورای پدافند غیرعامل شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

"عباس اقبال" فرماندار بهاباد در این جلسه باتوجه به زلزله خیر بودن شهرستان بر مقاوم سازی، ایمن سازی و مصونیت سازی ساختمان ها در برابر زلزله تأکید نمود و خواستار فرهنگ سازی و آگاهی عمومی در زمینه پدافند غیرعامل شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد هم با بیان اینکه تهدیدات بیوتروریسم در دستور کار پدافند غیر عامل است گفت: با رویکردی که دشمن تحت عنوان بیوترریسیم دارد با انتشار عوامل بیماری های انسانی، دامی و آفات نباتی، کشورهای هدف از جمله کشور ایران تهدید می شود.

محمد صادق طهماسبی ادامه داد: شهرستان بهاباد بعنوان دروازه شرقی استان یزد محسوب می شود و در زمان هایی که بحران های خاص استان را تهدید کند دارای اهمیت بالایی است.

در ادامه جلسه یکی از كارشناسان اداره كل پدافند غیرعامل استانداری به ارائه مطالبی در خصوص اهمیت پدافند غیرعامل، کارگروههای این شورا و وظایف آنها پرداخت. تشکیل کارگروه های مربوطه و برگزاری دوره های آموزشی پدافند غیرعامل باتوجه به مخاطرات متصور در منطقه از برخی مصوبات جلسه بود.