به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ رئیس ستاد انتخابات و مسئول کمیته امنیتی و استعلامات ستاد انتخابات شهرستان بهاباد در جلسه توجیهی آموزشی اعضای شعب اخذ رأی شهرستان گفت: خوشبختانه برنامه ریزی دقیق و منظمی برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند همراه با نظم و امنیت کامل در شهرستان فراهم شده و امیدواریم با مشارکت گسترده و پرشور مردم همیشه در صحنه بهاباد در انتخابات 29 اردیبهشت برگ زرین دیگری در کارنامه این شهرستان رقم بخورد.

هوشمند در ادامه به بیان برخی فرآیندهای انتخابات در روز اخذ رأی پرداخت و با تأکید بر رعایت قانون گفت: در راستای برگزاری انتخابات، اجرای مر قانون یک ضرورت است و سلایق شخصی در این رابطه جایگاهی ندارد و اعضای شعب باید از هر گونه اقدام که در سلامت انتخابات ایجاد شبهه  کند خودداری نمایند.

وی بیان کرد: هیچ یک از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، محافظین و نمایندگان کاندیداها حق نوشتن رأی برای افراد بیسواد را ندارند.

معاون فرماندار بهاباد افزود: همه دست اندرکاران انتخابات، رسالت صیانت از آرای مردم را به عهده دارند و در مقابل رأی مردم مسئول هستند و باید از هرگونه اقدامی که در سلامت انتخابات ایجاد شبهه می نماید، خودداری نمایند.

وی در ادامه به بیان برخی نکات امنیتی از جمله استفاده شبکه های اجتماعی و تخلیه تلفنی پرداخت و گفت: تخلیه تلفنی از شگردهای دشمن برای دسترسی به اخبار و اطلاعات در ایام انتخابات است که دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید از دادن هرگونه اطلاعات خودداری نمایند.