معتمدین هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ مشخص شدند

به گزارش كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد، در اجرای ماده 33 قانون انتخابات شوراهای اسلامی روستا، روز پنج شنبه جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل عضو هیأت اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ با حضور بخشدار آسفیچ، عضو هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ و اكثریت معتمدین بخش در محل بخشداری آسفیچ برگزار شد.

در این جلسه بخشدار آسفیچ انتخابات را تجلی حمایت مردم از نظام و مردم سالاری دینی دانست و گفت: هیأت اجرایی در حقیقت مجری انتخابات هستند که با رعایت اصل بی طرفی و امانتداری برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.

"منصور جلیلی" افزود: هیأت اجرایی برخاسته از متن مردم است و ما مسئولان بعنوان برقرار کننده امنیت برای برگزاری انتخابات سالم در کنار مردم هستیم.

در پایان جلسه 7 نفر از معتمدین با رأی گیری مخفی و كسب اكثریت نسبی آرا به عنوان عضو اصلی و 5 نفر به عنوان عضو علی البدل هیأت اجرایی بخش آسفیچ تعیین شدند.

بخشدار، نماینده اداره ثبت احوال، نماینده اداره آموزش و پرورش، نماینده جهاد كشاورزی به همراه 7 نفر از معتمدین، هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش را تشكیل می دهند.

بر اساس تبصره یک از ماده 45 قانون، مهلت ثبت نام 7 روز از 26 فروردین تا پایان وقت اداری 92/2/1 می باشد و تأیید صلاحیت داوطلبان بعد از تأیید هیأت نظارت اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا 10 روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید و آخرین مهلت اعلام نتایج تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت است.

اسامی اعضای اصلی هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفيچ به شرح ذیل است:

1-                منصور جلیلی (بخشدار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات بخش آسفیچ)

2-                محمدحسین كارگر (نماینده اداره ثبت احوال)

3-                حسین امیری (نماینده اداره آموزش و پرورش)

4-                محمد فلاح (نماینده جهاد كشاورزی)

5-                علی خواجه زاده (عضو)

6-                سید احمد ترابی (عضو)

7-                حسین توكلی (عضو)

8-                محمد تیموری (عضو)

9-                عباس برخورداری (عضو)

10-           حسین نیكخواه (عضو)

11-           حسن تیموری (عضو)

--------------------------------

ماده 33- برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا، هیأت اجرایی بخش به ریاست بخشدار و عضویت نمایندگان دستگاههای مذکور در ماده (32) و مسئول جهاد کشاورزی بخش یا معاون وی و هفت نفر از معتمدان محدوده بخش تشکیل می شود.

تبصره 1- برای تعیین هفت نفر از معتمدان هیأت اجرایی، بخشدار سی نفر از معتمدان مختلف مردم از روستاهای محدوده بخش را انتخاب و پس از تأیید هیأت نظارت از آنان دعوت بعمل می آورد.

تبصره 2- اعضای هیأت اجرایی بخش و معتمدان دعوت شده از سوی بخشدار نباید داوطلب عضویت در شورای روستا باشند.