به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با بیان اینکه خط انتقال گاز به بهاباد آخرین مراحل خود را طی می کند گفت: از 69 کیلومتر حدود 800 متر دیگر از خط انتقال گاز به بهاباد باقی مانده است.

"عباس اقبال" افزود: تست 40 کیلومتر از خط لوله انجام و مابقی بعد از اینکه خط وصل شد ظرف مدت 20 روز آینده تست آن شروع می شود.

وی با اظهار اینکه تا نیمه آبان امسال خط بهاباد گازدار می شود گفت: انشاا... مردم بهاباد در زمستان امسال از نعمت گاز برخوردار خواهند شد. 

اقبال در رابطه با شبکه شهری گاز بهاباد گفت: در داخل شهر تقریباً کار تمام است و قسمت هایی هم که از شهر مانده است به مناقصه انبوه گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه از 2000 علمک حدود 900 علمک نصب شده است و مابقی در حال نصب است گفت: مردم می توانند به شرکت های گازکشی مراجعه و لوله کشی خانه ها را شروع کنند.

فرماندار بهاباد باتوجه به اینکه کار لوله کشی منازل توسط اشخاص انجام می شود و باید خودشان انجام دهند توصیه نمود: مردم حتماً به شرکت هایی مراجعه نمایند که به آنها اعتماد دارند.

اقبال اظهار امیدواری نمود: به زودی شرکت گاز در بهاباد مستقر خواهد شد و بحث فروش انشعاب و سایر کارها انجام خواهد شد.

وی در خصوص گازرسانی به روستاها گفت: بر اساس پیگیری و توافقاتی که انجام شده است تا پایان امسال خط انتقال و شبکه گاز  دهستان جلگه و سال آینده دهستان بنستان و آسفیچ به مناقصه گذاشته خواهد شد.