به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 96 با بیان اینکه سال خوبی در انتظار ملت ایران خواهد بود گفت: مقام معظم رهبری که از چندین سال قبل بحث تهاجم اقتصادی دشمن را مطرح کرده اند به خاطر این است که مسئولین و مردم دقت بیشتری را در این جهت داشته باشند مخصوصاً امسال که بعنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است.  

عباس اقبال به وجود ظرفیت های کشور جهت ایجاد اشتغال اشاره نمود و گفت: بحمدالله با این پتانسل ها می توانیم جهت حل مشکل اقتصادی و بیکاری اقدامات زیادی انجام داد که نیازمند برنامه ریزی دقیق مسئولین و مردم است تا کمال استفاده بشود.

وی افزود: سال گذشته در زمینه صنعت و کشاورزی پیشرفت ها و کارهای بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است که نمونه آن بحث زیرساخت گاز است؛ اگر گاز نیامده بود صنعتی مانند گندله سازی وارد نمی شد؛ وقتی زیرساخت باشد سرمایه گذاران هم خواهند آمد.

اقبال سال 96 سال را سال تولید و اشتغال برای شهرستان بهاباد دانست و به بازدیدی که چند روز پیش از کارخانه کیمیاداران انجام شد اشاره نمود و گفت: این کارخانه تاکنون در حد 60 تن اسید سولفوریک تولید می کرد و انشاالله در نیمه اول امسال شاهد افتتاح پروژه خوبی در این کارخانه خواهیم بود که تولید این کارخانه به 160 تن خواهد رسید.

وی همچنین افزود: خط تولید اسید فسفریک و تولید برق از بخار آب نیز در نیمه اول امسال به بهره برداری می رسد که ظرفیت اشتغال به چهاربرابر میزان فعلی یعنی 200 نفر خواهد رسید.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه برای اولین بار در کشور صفر تا صد تولید اسید سولفوریک که ماده اولیه برای تولید کود است در این منطقه انجام می شود گفت: در چه ماه آینده با ارتقاء این کارخانه بهاباد یکی از قطب های اقتصادی تولید کود در کشور خواهد شد و دیگر نیاز به واردات این ماده شیمیایی که صدردصد آن از خارج کشور وارد می شود نخواهد بود.

اقبال از دیگر کارهایی که در این کارخانه دارد انجام می شود را نصب توربین جهت تولید برق از بخار آب این کارخانه عنوان نمود و گفت: برق تولیدی 4.5 مگاوات خواهد بود که به اندازه نیاز خانگی بهاباد است.

وی باتوجه به شروع احداث کارخانه گندله سازی در شهرستان گفت: از جمله کارهای اصلی ایجاد اشتغال، احداث کارخانه گندله سازی می باشد که در سالهای آینده به بهره برداری خواهد رسید بیش از نیاز شهرستان اشتغال ایجاد می کند.